Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 30. září 2020 a svátek má Jeroným
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czRekreační cyklovyjížďka Fans Tour Štybar 2019
Dne 31.08.2019 v 10:30


aneb Na kole po českém západě. Cyklobus z Plzně. MTB trasa.

Po dobrých zkušenostech s bezproblémovým zajištěním občerstvení před a po akci zůstává zázemí v místní části Stříbra Těchlovice, kde má motorest otevřeno již od 9:00, takže zápis účastníků bude opět na zahradní terase, která sousedí i s cukrárnou. Pokud přijedete autem, zaparkujte na zahradě motorestu (vjezd nalevo od budovy) nebo na návsi a parkoviště před motorestem ponechte volné pro běžné návštěvníky restaurace či cukrárny.

Stejně jako v předchozích letech jsou starty na jednotlivé trasy časově posunuté, čímž se s ohledem na bezpečnost redukuje počet cyklistů současně odjíždějících na cyklotrasu. Postupné starty zároveň zajistí, že se účastníci začnou vracet do Těchlovic zhruba ve stejnou dobu tak, aby stihli společné závěrečné předávání cen.

Program:
10:00 zápis na trasy s odjezdem v 10:30
10:30 odjezd na trasu 47 km a MTB trasu 60 km (MTB organizuje Cyklodrak Stříbro)
11:30 zápis na trasy s odjezdem ve 12:00 
12:00 odjezd na trasy 21 km (na trase není občerstvení) a 32 km
16:00 závěrečné předávání cen

Rekreační cyklovyjížďka Fans Tour Štybar, kterou organizují fanoušci Zdeňka Štybara, je součástí rekreačních cyklovýletů se společným názvem Na kole po českém západě a pojede se v krásné přírodě v okolí Stříbra.

Doprava cyklobusem: Plzeň 8:35 - Stříbro 9:20zpět ze Stříbra v 17:35 s rozšířenou přepravou jízdních kolLze si předem (on-line) zakoupit místenku. Ceník jízdného (kolo 30/20 Kč).

Předpověď počasí sledujte zde.

Zápis účastníků 1/2 hodiny před startem každé trasy na zahradní terase motorestu U Rumcajse - zápisné 20 Kč. Informace před odjezdem a odjezd na trasy bude buď přímo od motorestu nebo z návsi v Těchlovicích (49.7742167N, 12.9755561E). Při zápisu účastník obdrží popis tras s mapkou, pamětní samolepku na kolo a fotografii Zdeňka Štybara.

Občerstvení před začátkem, na vyznačené cyklotrase a po dojezdu je domluvené. Trasy vedou nejen po silnici, ale i po polních a lesních cestách. Na závěr předávání cen. Každý jede na vlastní nebezpečí, organizátoři doporučují přilbu a upozorňují na dodržování pravidel silničního provozu. Děti pouze v doprovodu rodičů nebo zákonného zástupce! Celá akce je pojata jako cyklovyjížďka, takže se nezávodí. Jede se pro pobavení, kvůli poznání okolí Stříbra a kvůli pohybu na čerstvém vzduchu.

Sponzoři 2019: 
Chodovar spol. s r.o.,
zemědělská společnost Agroklas Staré Sedliště,
Bavaria - Matratzen s.r.o. Bor u Tachova,
J e d n o t a , spotřební družstvo v Tachově,
Novasport Tachov,
Paliva Stříbro, s.r.o.,
Autoservis BOSCH CAR SERVICE Stříbro - Jaroslav Šroub,
Kavárna U Stáni,
Rudolf Weschta AUTO-MOTO,
SOTER CZ s.r.o.
senátor Parlamentu ČR Mgr. Miroslav Nenutil,
DUMA-JM s.r.o. dárky-květiny-zelenina, 
Vodoinstalatérství - topenářství - Vrátník,
SoftAg STŘÍBRO s.r.o.,
Restaurace a penzion Štybar,,

Mediálními partnery jsou SoftAg STŘÍBRO s.r.o a MKS Stříbro.
Akce je pořádána s finančním příspěvkem Města Stříbra. Pokud byste také chtěli věnovat sponzorské ceny, napište nám na FanStyby@stribro.cz.

Nejdelší trasa je volena tak, že jejím zkracováním vznikly kratší trasy. Každý účastník si tak může vybrat trasu dopředu nebo se až v průběhu jízdy podle svých aktuálních schopností rozhodne, jakou trasu pojede. Trasy budou v týdnu před konáním kontrolovány z hlediska sjízdnosti a může dojít k menším změnám tras, které by byly na tomto webu aktualizovány.

Chcete-li ve Stříbře strávit celý den, doporučujeme dopoledne navštívit Hornický skanzen. Chcete-li strávit ve Stříbře prodloužený víkend, můžete se ubytovat přímo v Penzionu Štybar nebo můžete využít dalších možností ubytování.

Plakát k vytištění.

Mapy tras - po zobrazení mapy si kliknutím vpravo na modré tlačítko "Hlavička ON/OFF" můžete vypnout zobrazování hlavičky a pak vlevo kliknutím na tlačítko plus si mapu zvětšíte, případně modrým tlačítkem "Tisk" vytisknete na tiskárně:

Trasa MTB 57 km.

Trasa 47 km.

Trasa 32 km.

Trasa 21 km.

Trasa MTB 60 km - trasu pro vás připravuje Cyklodrak Stříbro, který na ní bude dělat průvodce a mapku najdete těsně před akcí níže v obrázcích.

Minulý ročník.

Na kole po českém západě 2019:
27. dubna 2019 - Plánská 50 - Planá
04. května 2019 - První šlapka - Bor
15. června 2019 - CykloRally Českým lesem – Ctiboř u Tachova 
20. července 2019 - Holostřevská cyklovyjížďka - Holostřevy
03. srpna 2019 - Tůr de Lužná - Lužná
31. srpna 2019 - Fans Tour Štybar - Těchlovice u Stříbra
14. září 2019 - Havran – Tachov 
28. září 2019 - Poslední šlapka - Bor

Kalendář je otevřený i dalším pořadatelům. Podmínkou zařazení do kalendáře je, že se nejedná o závod, ale skutečně o rekreační cyklovýlet po trase/trasách vyznačených pořadatelem a dále že na víkend lze zařadit pouze jeden cyklovýlet. Předpokládá se, že pořadatel bude u prezence případně rozdávat vytištěné pozvánky, které mu dodají ostatní pořadatelé.

Autor: Ing. Josef Hrábek

Na tuto akci není prozatím přihlášen žádný z našich redaktorů.

Pro reakci na článek musíte být přihlášen
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro