Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 18. srpna 2022 a svátek má Helena
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czRekreační cyklovyjížďka Fans Tour Štybar 2018
Dne 18.08.2018 v 10:30


aneb Na kole po českém západě. Cyklobus z Plzně. ...

Po dobrých zkušenostech s bezproblémovým zajištěním občerstvení před a po akci zůstává zázemí v místní části Stříbra Těchlovice, kde má motorest otevřeno již od 9:00, takže zápis účastníků bude opět na zahradní terase, která sousedí i s cukrárnou. Pokud přijedete autem, zaparkujte na zahradě motorestu (vjezd nalevo od budovy) nebo na návsi a parkoviště před motorestem ponechte volné pro běžné návštěvníky restaurace či cukrárny.

Stejně jako v předchozích letech jsou starty na jednotlivé trasy časově posunuté, čímž se s ohledem na bezpečnost redukuje počet cyklistů současně odjíždějících na cyklotrasu. Postupné starty zároveň zajistí, že se účastníci začnou vracet do Těchlovic zhruba ve stejnou dobu tak, aby stihli společné závěrečné předávání cen.

Program:
10:30 zápis na trasy s odjezdem v 11:00
11:00 odjezd na trasu 47 km a MTB trasu 60 km (MTB organizuje Cyklodrak Stříbro)
12:00 zápis na trasy s odjezdem ve 12:30 
12:30 odjezd na trasy 21 km (na trase není občerstvení) a 32 km
16:00 závěrečné předávání cen

Rekreační cyklovyjížďka Fans Tour Štybar, kterou organizují fanoušci Zdeňka Štybara, je součástí rekreačních cyklovýletů se společným názvem Na kole po českém západě a pojede se v krásné přírodě v okolí Stříbra.

Doprava cyklobusem: Plzeň 8:15 - Stříbro 8:52 a zpět v 17:05.
Pro jistotu si raději kupte předem (on-line) místenku. Ceník jízdného (kolo 30/20 Kč).

Předpověď počasí sledujte zde.

Zápis účastníků 1/2 hodiny před startem každé trasy na zahradní terase motorestu U Rumcajse - zápisné 20 Kč. Informace před odjezdem a odjezd na trasy bude buď přímo od motorestu nebo z návsi v Těchlovicích (49.7742167N, 12.9755561E). Při zápisu účastník obdrží popis tras s mapkou, pamětní samolepku na kolo a fotografii Zdeňka Štybara.

Občerstvení před začátkem, na vyznačené cyklotrase a po dojezdu je domluvené. Trasy vedou nejen po silnici, ale i po polních a lesních cestách. Na závěr předávání cen. Každý jede na vlastní nebezpečí, organizátoři doporučují přilbu a upozorňují na dodržování pravidel silničního provozu. Děti pouze v doprovodu rodičů nebo zákonného zástupce! Celá akce je pojata jako cyklovyjížďka, takže se nezávodí. Jede se pro pobavení, kvůli poznání okolí Stříbra a kvůli pohybu na čerstvém vzduchu.

Sponzoři 2018: 
Elektro Pubrdlová, 
SOTER CZ s.r.o.,
zemědělská společnost Agroklas Staré Sedliště,
Lékárna Melissa v Plzeňské ulici, 
HARVILLA - REALITY s.r.o., 
AVENA penzion a restaurace,
Autoservis BOSCH CAR SERVICE Stříbro - Jaroslav Šroub,
DUMA-JM s.r.o. dárky-květiny-zelenina, 
Josef Gebert, Stříbro,
Kavárna U Stáni,
Vodoinstalatérství - topenářství - Vrátník,
SoftAg STŘÍBRO s.r.o.,
Restaurace a penzion Štybar,,
Hornicko-historický spolek Stříbro, 
Divadelní spolek DIVOCH.

Mediálními partnery jsou SoftAg STŘÍBRO s.r.o a MKS Stříbro.
Akce je pořádána s finančním příspěvkem Města Stříbra. Pokud byste také chtěli věnovat sponzorské ceny, napište nám na FanStyby@stribro.cz.

Nejdelší trasa je volena tak, že jejím zkracováním vznikly kratší trasy. Každý účastník si tak může vybrat trasu dopředu nebo se až v průběhu jízdy podle svých aktuálních schopností rozhodne, jakou trasu pojede. Trasy budou zveřejněny dodatečně a v týdnu před konáním bude provedena kontrola sjízdnosti tras a může dojít k menším změnám v plánovaných trasách, které by byly na tomto webu aktualizovány.

Chcete-li ve Stříbře strávit celý den, doporučujeme dopoledne navštívit Hornický skanzen. Chcete-li strávit ve Stříbře prodloužený víkend, můžete se ubytovat přímo v Penzionu Štybar nebo můžete využít dalších možností ubytování.

Plakát k vytištění.

Mapy tras - po zobrazení mapy si kliknutím vpravo na modré tlačítko "Hlavička ON/OFF" můžete vypnout zobrazování hlavičky a pak vlevo kliknutím na tlačítko plus si mapu zvětšíte, případně modrým tlačítkem "Tisk" vytisknete na tiskárně:

Trasa 47 km.

Trasa 32 km.

Trasa 21 km.

Trasa MTB 60 km - trasu pro vás připravuje Cyklodrak Stříbro, který na ní bude dělat průvodce a mapku najdete těsně před akcí níže v obrázcích.

Minulý ročník.

Příští akce: Cyklovýlet na HAVRAN.

Na kole po českém západě 2018:
21. dubna 2018 - Plánská 50 - Planá
05. května 2018 - První šlapka - Bor 
16. června 2018 - CykloRally Českým lesem - Ctiboř
14. července 2018 - Holostřevská cyklovyjížďka – Holostřevy
04. srpna 2018 - Tůr de Lužná – Lužná
18. srpna 2018 - Fans Tour Štybar – Těchlovice u Stříbra 
15. září 2018 - Havran - Tachov
29. září 2018 - Poslední šlapka - Bor

Kalendář je otevřený i dalším pořadatelům. Podmínkou zařazení do kalendáře je, že se nejedná o závod, ale skutečně o rekreační cyklovýlet po trase/trasách vyznačených pořadatelem a dále že na víkend lze zařadit pouze jeden cyklovýlet. Předpokládá se, že pořadatel bude u prezence případně rozdávat vytištěné pozvánky, které mu dodají ostatní pořadatelé.

Autor: Ing. Josef Hrábek #ZŠ#

Na tuto akci není prozatím přihlášen žádný z našich redaktorů.

Pro reakci na článek musíte být přihlášen
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro