Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 5. prosince 2023 a svátek má Jitka
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czKdyž Jakub Jan Ryba sestoupil z nebes


Bylo to v Úterý v neděli 8.ledna 2023. Bylo to Stereo!

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby zazněla v neděli 8.ledna v kostele  Narozeni sv. Jana Krtitele v Úterý. Návštěvníci  tak měli prodloužené vánoce. A že to stalo za To. 

Ale začněme od počátku. Městečko Úterý leží v hlubokém doliku, tedy spíše údolí. Půvabné, tajemné městečko. Veliký kostel Sv. Jana Křtele se se vypíná  do výšky jako vztyceny  prst, jež ukazuje jakoby cestu do nebe, tedy i z nebe. Kostel sám překvapí až ohromí svoji výškou i uvnitř. Neobvyklý oltář se vypíná do ohromné výše a vévodí mu veliký obraz Jana Krtitele. Ne, tady neuvidíte žádné barokní trpitici se zlaté propiety, vše je tady decentnejsi a skromnější a nadhernejsi. Podpis Kryštof Dientzenhofer. Prosté  dubové lavice, kamenná podlaha a, a kůr s varhany. Kůr má vlastně 2.podlazi a je hodně hodně vysoko, skoro až v nebi... má dva balkony pravý a levý..

 Při mši svaté, tak jak to má správně býti, zazněly nádherné melodie J. J. Rybovy České mše vánoční. Úžasná akustika kostela Narození svateho Jana Krtitele jen umocnila neskutečný a fenomenální hudební přednes, který dirigoval Pan Miloš Bok. Miloš Bok nejenom řídil orchestr, pravý balkon se zpěváky, levý balkon se zpěváky, ale ještě sám zpíval. Úplné a plné živoucí Stereo, co nikde jinde neuslyšíte!! Pan Miloš Bok je neskutečný  hudební fenomén a jeden z největších hudebních talentů současnosti. Je mimo jiné i skvělý klavírista. Jeho celovečerní klavírní koncert mohli slyšet posluchači v minulém roce v Klášteře Teplá.

Bravo a  Veliké poděkování. Všem. Nic lepšího jsem ještě neslyšel. Jakub Jan Ryba sestoupil z Nebes. 

Dne 15.01.2023:Jan Picka

Pro reakci na článek musíte být přihlášen

Publikování nebo šíření článků a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro