Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 28. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Jakub Davidík mistrem ČR do 22let

O víkendu 15.6 – 16.6 se v Praze konalo Mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let. Zde závodil i stříbrský dorostenec Jakub Davidík, který se postavil na svoji oblíbenou trať 800m.  V sobotu Jakuba čekal rozběh. Zkušeně se dostal na postupující pozice v posledních 200m závodu a doběhl první v čase 1:54,78min. „První kolo se mi neběželo úplně nejlépe, ale pak se mi nohy rozeběhly, kontrolovaně jsem si zajistil postup do finále a pošetřil jsem celkem dost sil na další den“ zhodnotil Jakub po závodě.

V neděli se v deštivých a chladnějších podmínkách běželo finále. Toto méně příznivé počasí pravděpodobně ovlivnilo samotný průběh závodu, kdy dráhy byly plné louží a závod nebyl rozběhnutý příliš rychle. Jakub se žádného počasí nezaleknul, běžel přesně podle pokynů trenéra Alexandra Matulky a dokázal prosadit své sprinterské zkušenosti v závěru tratě. Na závěrečných 150m nastoupil do čela závodu, jeho náskok se neustále zvětšoval a Jakub tak vybojoval titul mistra ČR ve výsledném čase 1:56,83min. „Čekal jsem, že to bude rozeběhnuté rychleji. První kolo jsme probíhali za 61sekund, tak jsem takticky počkal na závěr a spoléhal na svůj rychlý finiš. Jsem moc rád, že vše vyšlo a vybojoval jsem titul“ dodal Jakub s úsměvem po finálovém závodě.