Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 20. července 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czANKETA - Co si myslite, že by se mělo udělat se zimním stadionem?

Starosta města má za úkol do konce března podat žádost o dotaci na 3. etapu budování víceúčelového hřiště s umělou ledovou plochou, přičemž se jedná o zastřešení a šatny. Vedoucí HIO Mgr. Veselá má za úkol předložit zastupitelstvu finanční rozvahu na provoz po plánovaném zastřešení.

Na předminulém zastupitelstvu podal starosta neúspěšně návrh na zrušení usnesení zastupitelstva ohledně podání žádosti, na tom samém zastupitelstvu vedoucí HIO Mgr. Veselá upozornila na problém, že stávající projekt za 40 miliónů bez DPH zasahuje do komunikace a že by se kvůli tomu zároveň musela řešit i komunikace odhadem ve výši za cca 10 mil. Kč včetně DPH.

Na minulém zastupitelstvu informoval zastupitel Ing. Petr Strankmüller o návštěvě Víceúčelové sportovní haly Konice (2.900 obyvatel), která je zastřešena pouze lehkou konstrukcí. Jak můžete zjistit z přiložených fotografií poskytnutých zastupitelem Bc. Karlem Lukešem, lehká konstrukce znamená ve skutečnosti pouze z boků nekrytý oblouk přes kluziště, který v Konicích z jedné strany zakryli.

Lehká konstrukce odstíní sluneční paprsky a vyřeší sníh nebo déšť. V Konicích je ledová plocha oproti Stříbru menších rozměrů a i tak po zakrytí nezbylo místo pro diváky, okolo mantinelů se nechá pouze projít. Zastřešení lehkou konstrukcí by díky tomu ve Stříbře nezasáhlo do stávající komunikace.

Ing. Strankmüller ještě navrhl možnosti, jak ušetřit na provozu ledové plochy, jako například instalace čidel teploty do ledu s přímou vazbou na chlazení, regulace spínání čerpadel dle venkovní teploty, méně svítit při volném bruslení, využití tepla z chlazení pro ohřev technické vody případně vytápění, … . Na zastřešení lehkou konstrukcí a na navržená úsporná opatření Ing. Strankmüller navrhl zajistit předložení cenových nabídek.

Třetí etapa dostavby regulérního zimního stadionu je „papírově“ připravena, pouze se čekalo na vypsání dotačního titulu, v rámci kterého by se mohlo o dotaci požádat. Do komunikace zasahují šatny, které se tak řešily kvůli vlastnictví pozemků. Teď, když se převádí majetek Baníku na město, by asi nebyl problém upravit projekt, aby se do komunikace nezasáhlo, popřípadě udělat napojení (tunel) a využít stávající šatny na Baníku.

V rámci téhož vypsaného dotačního titulu by se nechalo požádat i o lehké zastřešení, ale nejdříve by se musel dodělat projekt. Otázka je, jaký by byl finanční rozdíl mezi úpravou „velkého“ projektu (šatny jinam, popřípadě se pokusit o zlevnění stavby) nebo projektem novým na „malé lehké“ zastřešení.

Je samozřejmě možné vůbec o dotaci nežádat a dle podmínek původní dotace ještě několik let provozovat stávající stav. Provoz ledové plochy byl ale letos již na konci února zastaven z důvodu „vysoké nákladovosti provozu lední plochy“, přičemž pro srovnání ještě v pátek 11. března 2011 byl na rybníku pod mlékárnou led.

Asi by bylo žádoucí realizovat úsporná zařízení navržená Ing. Strankmüllerem, i když i u nich není předpokládaný procentuální efekt ušetřených nákladů. V případě zastřešení se však bude muset svítit a je otázka, zda se ušetří tolik, aby to pokrylo náklady alespoň na částečné osvětlení. V uplynulé sezóně stál hodinový pronájem ledové plochy 600 Kč, s plným osvětlením 1.200 Kč.

Otázkou však zůstává, zda zastřešit na regulérní zimní stadion nebo jenom lehké zastřešení. V obou případech by se město podílelo na nákladech 15%, protože v minulosti obvyklých 7,5% od státu nebude. V předcházejícím období se na finančně náročnějších akcích podílel dotacemi i kraj, uvidíme, jak zdatně si v tomto směru povede nové vedení radnice.

Dopředu je nutné přemýšlet i o provozních nákladech v případě zastřešení jednak lehkou neizolovanou konstrukcí s otevřenými boky anebo plné izolované zastřešení. Je to asi podobné rozhodování, jako když si půjdete koupit mrazák a budete přemýšlet, zda má mít dvířka nebo ne.

Dalším rozhodujícím parametrem bude zájem o pronájem celé ledové plochy, tedy hlavně zájem hokejistů. Pokud si hokejisté letos pronajali 1,5 hodiny v Tachově, zaplatili 1.850 Kč x 1,5 hod = 2.775 Kč, ve Stříbře za totéž (1.200 Kč x 1,5 hod)+(2 šatny od Baníku x 400 Kč)= 2.600 Kč, tedy jen o 175 Kč méně a neměli jistotu, zda se kvůli povětrnostním podmínkám bude vůbec hrát. Jednoduché rozhodování. Pro představu najdete mezi fotografiemi pod článkem využití zimáku v Tachově.

Co si asi vyberou hokejisté za stejné peníze? Komfort zimního stadionu nebo kluziště zastřešené lehkou konstrukcí, kam se možná ani nevejdou jejich fandové, aby je povzbuzovali? Nebude nakonec kluziště s lehkou konstrukcí využíváno pouze na bruslení veřejnosti? Moje známá z Tachova, jejíž oba synové hrají hokej, prohlásila, že i když je v Tachově tak málo prostoru pro veřejné bruslení, tak návštěvnost je tak 10-15 bruslících. Může se tedy nakonec stát, že ve Stříbře budeme mít kluziště zastřešené lehkou konstrukcí také jen pro několik jedinců a jeho provoz bude díky nezájmu hokejistů dražší než provoz klasického zimáku.

V komentářích pod článkem se můžete vyjádřit k uvedené problematice a v následující anketě máte možnost vyjádřit svůj názor, co dál s kluzištěm ve Stříbře.


Autor: Ing. Josef Hrábek
Ponechat kluziště tak jak je. - 1x
Zastřešení lehkou konstrukcí. - 80x
Zastřešit na zimní stadion. - 14x


13.04.2011 - 08:23:55
jrewing - Pro diskutující mimo zimní stadion - pan Hrábek diskuzi přestěhoval jinam, takže tady, pokud se to netýka ZS, diskutujete zbytečně.
11.04.2011 - 23:35:34
občan - Pochopit elementární věc, jakým je přemísťování pozemků v rámci pozemkových úprav snad nedělá problémy nikomu..co ovšem problém k pochopení pro mě zdá se být veliký je fakt, že bezcenný žabí plácek za lukrativní stříbrské "bevely hills" směnit se město jalo..myslím, že by se to dalo směnit za něco podobného, nevěřím, že město má jen tyto pozemky..takže kvůli jednomu zbytečnému obchvatu, který je v nedohlednu příští pětiletky, shrábne jeden občan 14 stavebních parcel..opravdu solidární s lidma, kteří chtějí založit rodinu, postavit barák, kteří by městu za tuto cenu utrhali ruce..takhle si namastí kapsu jeden vykuk, dle ostatních asi zřejmě v pořádku..všichni lidé jsou si rovni, někteří rovnější.
11.04.2011 - 22:19:18
rejpal - Tak konečně by bylo dobré rozštípnout problém s pozemky.Existují totiž dvě varianty obchvatu.Varianta A která je o 400metrů delší celkem má 4,3km ale má kratší most(85metrů)a varianta B která je kratší celkem 3,9km , ale má most o délce 115metrů přes těchlovický potůček.Varianta A vůbec nezasahuje do pozemku 1136/7 a varianta B zasahuje do tohoto pozemku pouze 4092 m2.Varianta A je delší protože počítá s připojením ke Kermi(to bych viděl jako jedinou rozumnou věc proč stavět tento obchvat).Našel jsem doporučení na trasu B, ale nikde jsem nenašel, že se bude stavět tato varianta v dokumentu se uvádí délka obchvatu 4,3km, takže opravdu nevím která varianta se vybrala.Možná jsem špatně hledal.I kdyby se stavěla trasa B tak nechápu proč proběhla směna 4092 m2 orné půdy potřebné k obchvatu, za 14600 m2 půdy určené ke stavbě rodinných domů.Tady asi nenajdu logickou odpověď?Celkový dojem je, že obchvat je nesmysl a nevěřím tomu, že se někdy bude stavět a ani si nedokážu představit most přes těchlovický potůček v délce 115metrů.V současné době kdy nejsou peníze ani na opravu silnic nevěřím, že dojde k stavbě obchvatu a pokud má Pepa strach o most u "svinčáku" myslím, že nejlevnější varianta je most opravit.Oprava mostu se dá dělat po částech a pak už se Pepa nemusí bát, že se nedostane do Lidlu, ale teď vážně, myslím, že jediné co se bude stavět budou domy na parcele pana Zemana a město může pěstovat brambory na 3 hektarech co dostalo výměnou za stavební pozemek.
11.04.2011 - 21:27:59
Mila - V pracovním materiálu, který předkládal pan Červený, je zcela jasně napsáno, že v rámci pozemkových úprav došlo k přemístění pozemků pana Zemana z trasy obchvatu. Jenom zírám, co se najde diskutujících, kteří nejsou schopni něco tak elementárního pochopit. Nebo spíš nechtějí, protože by neměli o čem psát a tak překrucují a překrucují a když jim dochází argumenty, tak je nahrazují osobními výpady až nakonec zbudou jen ty výpady.
11.04.2011 - 20:23:41
občan - Odpovědi p. Hrábka už mě maximálně vyloudí nahořklý úsměv na rtu..jdete na to od lesa: přesvědčit diskutující, že obchvat Stříbra je životně důležitý..první demagogie: stačila by generální oprava mostu u svinčáku...když se mu nepodaří přesvědčit o životní a kritické důležitosti obchvatu, nastává odkazování na neurčité odpovědi v jiných článcích, takže se v tom nevyzná pomalu ani sám autor..skvělé, taktika začíná fungovat..když mu někdo položí zcela zřejmou a konkrétní otázku, neodpoví s výmluvou, že s dotyčným nemluví(připomíná mi to děti na písečku), a je z toho venku. Smekám, pane Hrábku..zajímavý by byl určitě motiv tohoto rvaní se za p.Zemana..ono by stačilo nazvat věci pravým jménem: výměna bezceného pozemku za lukrativní, vše zabalené do hávu velice potřebného pro město..ok, mnoho lidí by toho zajisté též využilo..proč ne, když dávají..hloupý by nebral..co je ale na celé záležitosti nejhorší je fakt, že kdyby to udělal p.Plánka, pochybuju, že by se zde majitel těchto stránek rval za spravedlnost jak eskymáckej pes.
11.04.2011 - 11:35:28
jrewing - pro Mila: Ano jsem to já, ale v žádném případě Buldoci nepřetáhli mé hráče k sobě už jenom z toho důvodu, že jsem zde hokejbal vedl před třemi roky a to ještě starší žáky.A vlastně proti Buldokům a ani proti p. J.Šůchovi nemám vůbec nic-nikdy mi neudělal nic špatného. V mých příspěvcích se nevyskytuje žádná zášť, ani osobní zájem. Jsem proti jakémukoliv zásahu do ZS a to z důvodů, které jsem již několikrát napsal. Jediný osobní problém mám s panem V.Šůchou, který absolutně nerespektuje anonimitu lidí, kteří zde diskutují a vpisuje do diskuzí odkazy na mé profily na sociálních sítí. Za své názory se nestydím a klidně je komukoliv zopakuji do očí. A pokud ze mne chcete dělat úplnýho jantara, tak se podívejte na diskuzi na stránkách Buldoků, kde a jak pan V.Šůcha reagoval na mé mírné upozornění. Pak si můžeme povídat o nějakém osobním zájmu.
11.04.2011 - 11:05:10
Mila - Pro jrewing: Ten Topinka, co tady vedl hokejbal žáků před Buldokama, to jste vy? Buldoci přetáhli žáky k sobě? To by vysvětlovalo nejen tento, ale i některé další diskusní příspěvky, které měly nádech osobních zájmů.
11.04.2011 - 08:35:12
jrewing - Takže (sice jsem si to myslel) teď jsem se dozvěděl, že správce zimního stadionu je pan Šůcha a podle všeho i celý klub HC Buldoci Stříbro(usuzuji tak z pozvánky na inline bruslení, kde všechny zve pan Šůcha a Buldoci). Tak teď už mi je sakra jasný, proč páni Šůchové bojují za zastřešení.
10.04.2011 - 16:12:42
Pepa - Pane Plíhale, takže to níže 09.04.2011 - 09:57:47 plihal: „… od stavby obchvatu Nerudova – Soběslavova …“ jste nebyl Vy? Budoucím investorem akce je Plzeňský kraj. Nemůžete-li se zastupitelstva zúčastnit, napište dopis adresovaný zastupitelům, v usnesení zastupitelstva se pak objeví, jak s ním naložili. Co se týče přesunu a směn parcel jsem neuváděl své názory, ale zjištěná fakta, tedy celou historii přesunu/směny pozemků, ale to se Vám nehodí, tak vytrhnete jen ten konec a děláte, že to před tím neexistuje. I přesto Vám (ani nikomu jinému) nepřeju, abyste se dostal do situace, kdy Vám zastupitelstvo něco schválí (směna pozemků), Vy na základě toho uděláte městu ústupky (přesun pozemků v rámci pozemkových úprav požadovaných městem) a zastupitelé pak budou dělat problémy se schválením konkrétních textů smluv. Josef Hrábek
10.04.2011 - 14:07:15
plihal - - Pepa z 10.4. 10:43:35 pod článkem " Z březnového ......", tak ta byla fakt dobrá, teď ještě tu o Rumcajsovi. Samozřejmě, že sem tato diskuse patří a patřila by i k bazénu, obchvatu, mostu u Svinčáku ....., protože je to vždy o penězích, které na jednu stranu nejsou a na druhou se před nimi zavírají dveře. Já jsem si žádné ulice nepopletl, ale přdpokládám, že tou propojkou to končí. Realizace celého severního obchvatu je z říše sci-fi, ikdyž budou volby, korýtka je třeba zachovat, tak možná... Prosím vás, kdo by mohl s prominutím takovou blbost prosazovat a hlavně stamiliony investovat ? Kdo tam bude jezdit ? Když už někdo pojede např. z Trpíst do Těchlovic, tak možná, ale stejně se asi staví v Lidlu nebo Penny na nákup a pojede přes město. Co třeba za zlomek ceny, když už máte takový strach o most u Svinčáku prosazovat jeho generálku a po dobu opravy vést dopravu nouzově přes Severní k mlékárně jak je navrhováno v předchozích příspěvcích ? U směny pozemků není nutné nic dokazovat, fakta jsou jasná ze smluv, které jsou součástí usnesení zastupitelstva, tam je jasně uvedeno co za co a na katastrálních mapách kde to je. Ale jinak dobrý - mlžíme, mlžíme až to zamlžíme, potom se v tom nikdo nevyzná a dají nám pokoj. Proč byl asi starosta a místostarosta proti ? Že by chtěli vědomě škodit městu ? Víte co by bylo dobré, naštěstí pro vás a další příznivce této směny to nejde - dát oba pozemky do veřejné dražby, jeden sice velký ale na dvě věci a druhý poloviční v lukrativní časti města v blízkosti inženýrských sítí, územním plánem města určen k bydlení. Tam by se ukázala Vámi spočítaná výhodnost směny. Na jednání zastupitelstva bych velice rád, ale během týdne jsem většinou pracovně mimo Stříbro a vracím se později proto se "nějaký Petr Plíhal" ke své velké lítosti nemůže dostavit pane Hrábku. Všimněte si pane Hrábku, ne nějaký Hrábku, a to ikdyž s Vašimi názory nesouhlasím, mě to ale nevadí, já už jsem životem dost otřískaný a na lecos zvyklý. Přeji hezký den Petr Plíhal.
10.04.2011 - 11:23:39
Pepa - Na úterním zastupitelstvu (http://www.stribro.cz/cti.php?id=5021) se bude projednávat v bodě 6. Zastřešení víceúčelového hřiště s ledovou plochou.
10.04.2011 - 11:03:05
Pepa - Nejnovější informace k zimnímu stadionu najdete v článku http://www.stribro.cz/bread.php?id=3441.
10.04.2011 - 11:01:07
Pepa - Pane Topinko a pane Plíhale, moje odpovědi najdete u informace z březnového zastupitelstva (http://www.stribro.cz/bread.php?id=3439), tady se diskutuje k zimnímu stadionu. Josef Hrábek
09.04.2011 - 21:43:32
jrewing - Pane Hrábku, nedej bože, aby teroristi podminovali Plzeňskou ulici u paní Kolenové. To by bylo celé jižní předměstí včetně okolních vesnic,nádraží a příjezdu od Plzně úplně v zadeli.Takže nevím, jak mne chcete přesvědčit, že zrovna severní obchvat je potřebnější.Nicmene menší úpravou cesty od zahrádek k mlékárně by se dal problém severu vyřešit.Alespoň na dobu opravy náhle spadlého mostu u svinčáku. při mé variantě by celé město bylo v p..... Vy víte kde.A jižák by do Lidlu jezdil po dálnici.
09.04.2011 - 16:37:15
občan - Ještě si počkám, co nám poví p. Hrábek na níže uvedená fakta pana Plíhala...ale on je vynalézavý..všem je jasné, že to bylo šméčko jako brno, jen p. Hrábek asi nabyl dojmu, že jsou všichni lidé hloupí a donekonečna z nás může dělat blbce.
09.04.2011 - 16:32:17
občan - Mila: nevím, o čem mluvíte.
09.04.2011 - 15:38:35
plihal - Ještě dovětek - prohlédl jsem si i Vámi doporučovaný plánek severního obchvatu (Přeložka silnice II/193 Stříbro- sever úsek II/193-II/230-2/605 a ajhle - silnice obchvatu vede vedle darovaného pozemku, no co na to říci ??? Petr Plíhal
09.04.2011 - 12:50:26
plihal - Tak pane Hrábku, na Vaše další doporučení jsem přečetl zápisy z jednání, prohlédl plány Plz. kraje včetně map, dále znovu katastrální mapy, územní plán Stříbra a došel k závěru, že jsem buď totální guma a neumím spočítat 1+1, nebo je to trochu jinak. Podle plánu Plz. kraje a územního plánu Stříbra je sice uvažováno s kompletním severním obchvatem města, ale trochu jinde, než je pozemek o kterém se bavíme, ten je i nadále veden jako orná půda a stavbou obchvatu by neměl být dotčen, ale pozemek darovaný městem je veden jako území pro čisté bydlení, takže s převodem na stavební je to jasné a o rozdílných cenách není nutné se bavit. A i kdyby náhodou měl být tento pozemek ke stavbě obchvatu nutný ??? , tak myslíte si, že k této stavbě někdy dojde ? V nejbližších letech určitě ne, a pokud, a vše tomu nasvědčuje se po dalších volbách dostane k veslu parta kolem Dluhoslava, tak ti zatnou do vyplundrované státní kasy další sekery a této stavby se nedožijí ani ti, co se ještě nenarodili. Takže směna pozemků byla určitě velmi nevýhodná pro město, to mohlo pozemek rozparcelovat a zasíťovat a výhodně prodat a nemuselo si vylepšovat rozpočet MP, která supluje výběrčí parkovného. Takhle si holt namastí kapsu někdo jiný. Hezký den Petr Plíhal.
09.04.2011 - 12:16:35
Mila - No to je dost, tady už jste zvracel dost dlouho a jak se nakonec ukázalo, tak z toho zbyly jen pomluvy.
09.04.2011 - 11:41:43
občan - Nezbývá než dodat, že vlk se nažral, koza zůstala celá. Vlastně je vše v pořádku. Jdu do politiky. Koukám, výhodný podnik. Ponaučení: Ať udělá jakoukoli prasárnu stranický kolega, budou ji zde do roztrhání těla obhajovat...běda, jak se zastupitel z jiného politického spektra špatně podívá..bleskově tady bude Hrábkův článek s kritikou..Tolik o webu s názvem stříbro.cz, nyní končím, dělá se mi poněkud blivno.
09.04.2011 - 10:30:33
Pepa - Pane Plíhale, nejedná se o právě budovanou spojku Nerudova-Soběslavova, ale o Severní obchvat Stříbra - přečtěte si článek http://www.stribro.cz/bread.php?id=3439, kde jsou podrobnější informace včetně nákresu. Přeju Vám hezký víkend a v úterý přijďte kontrolovat zastupitele na jejich jednání. Josef Hrábek
09.04.2011 - 10:06:20
Pepa - Pane Topinko, nechci pomyslet na to, že by se stalo něco s mostem u Svinčáku a musel se třeba půl roku rekonstruovat. Nebyl by odříznut jen sever Stříbra, ale i vesnice za Stříbrem. Jinak jak jsem slíbil, tak jsem plánek obchvatu umístil k článku z březnového zastupitelstva, protože k anketě nemám přístup a ani to sem nepatří. Jinak webmastři se k míře zmanipulovatelnosti anket na stribro.cz již několikrát vyjádřili. Statistika říká, kolik procent respondentů potřebuji a jaká míra nepřesnosti pak bude. Koukněte třeba na politické odhady. Je nás v republice cca 10 mil. a volební odhady se dělají třeba jen z 1.200 respondentů a uvádí se statistická nepřesnost jen do 2%. A v předminulé anketě ke kamerovému systému http://www.stribro.cz/bread.php?id=3201 se vyjádřilo 322 lidí. Hezký den Josef Hrábek
09.04.2011 - 09:57:47
plihal - Sice jsem už nechtěl reagovat, ale po poučení od pana Hrábka jsem prošel katastrální mapy, klasické mapy, přečetl zápisy z jednání zastupitelstva, byl jsem se podívat na místech obou pozemků a výsledek - furt je to svinstvo a ještě větší, pokud to zastupitelé ( většina )schválili, buď nevěděli o co se jedná a odmávali co strana nařídila ( asi si vzali vzor z parlamentu ) a nebo je jim to jedno, hlavně že mají funkci. Pravda je, že pozemek darovaný městu je cca 2x větší, ale bezcenný ( svažitá orná půda s bažincem - leda by se město chtělo vrhnout na zemědělství a pěstovat třeba rýži ) a navíc je zhruba 1 km vzdušnou čarou od stavby obchvatu Nerudova - Soběslavova, tak mi pořád uniká, jaký vliv na cenu tohoto pozemku stavba obchvatu má. Na druhou stranu, pozemek darovaný městem je ve velmi lukrativní poloze v blízkém dosahu inženýrských sítí a jistě vám pane Hrábku neuniklo, že je městem darován s požadavkem na obdarovaného - vybudovat na něm BYDLENÍ, takže už se asi v tichosti peče převod charakteru pozemku na stavební, že... Tak jak je to s výhodností směny pro město ? A nakonec, co říkají na provoz ti co bydlí na Palackého je mi šuma fuk, tam je větší provoz jen při střídání směn v Kermi, já bydlím na Plzeňské, kde je hustota běžného provozu x krát vyšší a to ještě s vylepšením po setmění, kdy kamioňáci a 90% ostatních řidičů zkouší, kolik jim to jede. Bude tady taky obchvat ? Petr Plíhal
08.04.2011 - 23:13:45
jrewing - Jo a když nebudu brát v potaz zmanipulovatelnost ankety, tak jsem na Wikipedii našel, že Stříbro má 8000 obyvatel. Počet hlasů v této anketě je 334,což jsou cca 4 procenta lidí, takže mi přijde úplné k ničemu
08.04.2011 - 22:58:36
jrewing - Sakra, furt netušim, co to ten obchvat je.Pokud se řeší příjezd z města ke gymplu, dokážu si představit,že tam lidé řvou, že jim pod okny jezdí auta. Ale nevím, kde kdo bydlíte -já u nádraží.Víte a nikdo se nestará o to, že mi z jedný strany prskaj,brzděj a houkaj lokomotivy a z druhé strany všichni frčej na Plzeň a zpět.Kamiony,ječící sanity,motorkáři a pod.Ale to se asi nedá srovnat s tím, co se děje za poštou, že? To nikdo neřeší.Asi tak, jako nikdo neřeší, že spousta domů v "mé" lokalitě nemá kanalizaci.Takže nejenom stadion a náměstí, ale i obchvat severu mě vadí. I když je furt účelnější, než ZS.Jinak jsem se dost pobavil nad finanční rozvahou Buldoků,týkající se zimáku. Ale to je zase z jiného soudku.
08.04.2011 - 15:10:51
občan - Mistr mystifikací hrábek nás ujistil, že vlastně pan Zeman ještě prodělal..kdo by kupoval bažinu asgerechnet za "vonící" mlékárnou?..možná jožin, ale pozemky, kde se staví rodinné domky budou mít za pár let cenu tisíců za metr..jde o to jen všechno hezky "zabalit" do frází a hned je z toho úplně něco jiného..začínám mít pocit, že zeman vstoupil do zastupitelstva jen pro vlastní obohacení..Nevím, kam až Hrábek hodlá klesnout, ale podle mne je to už pevné dno zemanovy bažiny.
08.04.2011 - 14:51:06
občan - No já snad nevěřím vlastním očím..on to snad bude ještě omlouvat!..tohle je opravdu pod prahem, mám chuť vám plivnout do obličeje, Hrábku...nezapoměňte zas něco negativního napsat o p.Plánkovi a p.Červeném..někteří lidé nemají svědomí.
08.04.2011 - 13:44:10
Pepa - Pane Plíhale, snad byste nevěřil, že většina zastupitelů by něco takového vědomě schválila, obzvlášť když materiál šel do zastupitelstva napodruhé, takže se dá předpokládat, že byl projednán i na pracovní schůzce zastupitelů. A už vůbec nevěřte, že by někdo z anonymů podával někde nějaký podnět nebo trestní oznámení. Oni dovedou pouze pomlouvat, ale nebojte, i na ně jednou dojde a nebude to tak dlouho trvat. Přečtěte si článek „Z březnového zastupitelstva“ (http://www.stribro.cz/bread.php?id=3439) a zamyslete se, jakou cenu by asi měla parcela, která původně ležela přímo pod obchvatem v momentě, kdy by přišla informace, že na obchvat peníze budou? Jinak město aktuálně prodává nezasíťované pozemky za 200 Kč/m2 a zastupitelé velice neradi dávají slevu. A tu samou cenu obráceně požadují i při nákupu pozemků, ale předpokládejme, že by usmlouvali polovinu, tedy 100 Kč/m2. V tom případě by cena pozemků byla 14.600 m2 x 200 Kč = 2.920.000 Kč oproti 3.073.100 Kč. Tady jde o zájem celé severní části Stříbra nad mostem u „Svinčáku“, proto město iniciovalo směnu. Zkuste si promluvit s občany, kteří bydlí na Palackého ulici, co říkají současnému provozu. Hezký víkend Vám přeje Josef Hrábek.
08.04.2011 - 11:16:04
plihal - Diskuse k zimáku trochu odbočila, ale, jestli je pravda, a nemám důvod pochybovat, to co je uvedeno v několika posledních příspěvcích o směně pozemků, tak je to pěkné svinstvo. Nechce se mi věřit, že zastupitelé, kteří hlasovali pro, byli uvedeni v omyl o poloze pozemku, na internetu to jde zjistit ani ne za 5 minut kde který pozemek leží. Kdo z diskutujících je trochu "v obraze" o této směně, měl by poslat podnět na Státní zastupitelství, stačí i anonymně a to se musí podnětem zabývat. Také by bylo možné, to asi ale nepadá do úvahy, revokovat usnesení zastupitelstva o směně pozemků. P.S. - pro zastupitele, mám doma pár pětikorun, tak bych je rád daroval městu, třeba výměnou za pětitisícovky - kus za kus. Petr Plíhal
08.04.2011 - 10:33:17
mecenas - Jen upozornění. Výměnu pozemků schválilo již minulé zastupitelstvo, kterému mu to doporučil Výbor výstavby společně s Odborem výstavby a územního plánování v čele s panem Hanzlíčkem. Nyní se schvalovalo pouze znění smlouvy. Pokud udělal OVÚP chybu a nepřesně informoval zastupitele (především tehdy), pak je z toho třeba vyvodit důsledky. Divné bylo, že se minulého ZM pan Hanzlíček nezúčastnil, přestože se jinak účastní. Že by ho hlodalo svědomí nebo s tím nechtěl být spojován?
07.04.2011 - 15:37:01
občan - Inu, kozel se stal zahradníkem..pan Hrábek tady už od voleb píše jen negativní články o p.Plánkovi a p. Červeném, a přitom kryje takové svinstva..já být jím, tak se stydím a chodím kanálama...jak kdysi řekla jedna filmová osoba: velebnosti, jdu blejt!
07.04.2011 - 11:38:08
rejpal - pro jrewing:Máte pravdu pozemek se nachází v zatáčce na Těchlovice po levé straně.Navíc v těchto místech vůbec obchvat nepovede takže to je bezcenná bažina kterou město dostalo.Pepa tady uvádí parcelu pro Zemana 1899/29 ale taková parcela ještě neexistuje.Pan Zeman dostane část parcely 1899/1 lukrativní pozemek, který je ideální na výstavbu rodinných domů.Pozemek už je zaměřen ale změna na katastru ještě není zanesena.Je to pozemek za posledním domem na Palacké ulici po pravé straně, prostě ideální k rodinným domům.Takže město přišlo nejméně o 5 miliónů.To je legální podvod schválený zastupitelstvem.Zajímavé, že pan Hrábek už několik dní nereaguje.Jen tak pro zajímavost proti výměně těchto pozemků byl pan Plánka i pan Červený a kdopak to hlasoval pro?No přece Hrabkovo spolukandidáti z ČSSD.Možná proto pan Hrábek mlčí.
07.04.2011 - 11:16:22
Hárv - Občan? Tomu nevěřím.
06.04.2011 - 15:17:16
občan - Nebylo by na škodu, kdyby se na toto podívala policie ČR..mohli by se též zastavit u neohroženého obhájce šméček a tunelů kamarádů pana Hrábka a jeho velmi nestranný web..spravedlnost je ale slepá, někdy i hluchá a němá, takže předpokládám, že se na tomto webu v článcích dál bude hátet špína na nové zastupitele, opravdové prasárničky zůstanou utajeny..bravo, nyní mám už jistotu, co je pan Hrábek opravdu zač. Hnus. :(
06.04.2011 - 09:51:39
jrewing - Pro upřesnění - pozemek pana Zemana je až v zatáčce na Těchlovice.Bohužel jsem podle čísla parcely nenašel pozemky, které za tento kus pole vyměnil.V každém případě tento kus pole je strategicky dost špatně umístněn pro cokoliv.Nevím, co město může, nebo nemůže, ale vím, že převod z orné půdy na stavební pozemky je skoro nemožný, takže nechápu, k čemu městu tyto pozemky budou.
05.04.2011 - 21:20:01
rejpal - pro Pepu:Pokud jsem se dobře podíval na pozemky, které podle Vás "daroval" pan Zeman městu, tak na těchto pozemkách žádný obchvat nepovede, jedná se o bažiny za mlékárnou.Pozemek na kterém je plánován obchvat je pořád majetkem pana Zemana, takže tady došlo k podvodu jako prase. Tak Pepo buď tu záměrně lžete a krejete pana Zemana a nebo jste v omylu stejně jako zastupitelé, kteří pro tento podvod hlasovali. Co na to říkáte pane Pepo bojovníku proti nespravedlnosti, město přišlo o milióny. Toto je prasárna o které by jste tu měl psát, ale vy jí zřejmě budete hájit.
04.04.2011 - 19:10:37
občan - Pane Hrábek, já tady nediskutuji. Jen sleduji tuto diskuzi a nedalo mi to, musel jsem se ujistit o tom, co jste za člověka..kyž jsem se dočetl, jaký jste kabrňák, že zde dáváte jen fakta, doporučuji těm, co není lhostejné, když lžete, přečíst si diskuze o referendu k větrným elektrárnám. Hrábkovy FAKTA...Fakta X o Ufo..Nechápu, jak se na sebe můžete podívat do zrdcadla, jako občan města Stříbra se stydím za tyto stránky i za to, jak se jmenují. Za zastupitele se naštěstí už stydět nemusím, doufám, že ani dobudoucna nebudu muset. omlouvám se všem zůčastněným za off topic, můžete dál diskutovat o stadionu, na tohle lhaní jsem prostě nemohl neregovat.
04.04.2011 - 15:17:04
Mila - V diskusi Pepa uvedl odkaz na usnesení zastupitelstva z roku 2006, který nejenže přestal fungovat, ale přestaly fungovat i ostatní. Co je v nich tak zajímavého?
04.04.2011 - 09:17:08
mecenas - Zde se diskutuje k zimáku, ale neodpustím si. Já bych se spíše pozastavil nad tím, jak si může zvolený zastupitel Ing Zeman takhle dovolit vystupovat na ZM a v těžkém střetu zájmů hájit svoje soukromé majetkové věci. To, co předvedl na ZM, nad tím zůstává normálnímu občanu rozum stát. Snad si to voliči zapamatují a v příštích volbách mu nepomůže ani to, když bude lídr své kandidátky.
03.04.2011 - 18:27:41
Pepa - Pane Topinko, do diskuse nevstupujete, on už tady s občanem nediskutuje nikdo, protože jak vidíte sám, opíšu text z pracovního materiálu 4.2. pro zastupitele s názvem „Schválení darovacích smluv k pozemkům“, který byl před zastupitelstvem zveřejněn na internetu a který zpracoval vedoucí odboru výstavby a ÚP MěÚ Stříbro a předložil ho starosta města na 5. zasedání Zastupitelstva dne 21.2.2011, ale občan z formulace textu nakonec viní mě a ještě mě, který se na rozdíl od něj podepíše, obviňuje ze zbabělosti. To mluví samo za sebe. Náhled obchvatu připojím k informaci z dalšího zastupitelstva. Josef Hrábek
03.04.2011 - 15:03:18
jrewing - Nebudu se vměšovat do něčeho o čem nemam ani potuchu, ale chtěl bych se zeptat, co to je ten "obchvat". stačí jen nějaký odkaz na stránky, kde si to přečtu, abychom tuto debatu, která se týká zimního stadionu nezaplňovali zbytečnostmi. Děkuji
03.04.2011 - 13:52:24
občan - Nestačím se divit, jakými "fakty" nás pan Hrábek zásobuje..pokud se "fakta" zabalí do slůvek "dar" a podobně, vypadá ta prasárna s výměnou zcela jinak, než ve skutečnosti je..typický příklad toho, jak lehce mohou tyto stránky ovlivňovat..člověk by nabyl dojmu, že pan Zeman nám vlastně prokázal velkou službu, neměli bychom mu nakonec dát čestné občanství?..Podobných článků s Hrábkovými "fakty" jsme viděli nepočítaně, za všechny vypíchnu články týkající se referenda o větrných elektárnách..já se ptám, pane Hrábku, a čekám odpověď, pokud nejste zbabělec: Ufo zaútočilo na větrnou elektrárnu byly ony FAKTA, kterými se tady oháníte?..
02.04.2011 - 10:17:38
Pepa - Pro rejpala: Nic neříkám, pouze jsem napsal fakta, které Vy jste zapomněl zmínit a čerpal jsem z důvodové zprávy, která šla na předminulé zastupitelstvo. Jestli jsem měl pravdu, to se dozvíme z usnesení zastupitelstva, až bude zveřejněné na internetu. Osobně jsem pro co nejrychlejší přípravu obchvatu, jehož investorem by měl být Plzeňský kraj, protože když by se stalo něco s mostem u Svinčáku, tak celý sever Stříbra by byl odříznutý. A pokud se Vám nelíbí rozhodnutí zastupitelstva, příští je tuším 12.4.2010, tak to můžete zastupitelům osobně dojít říct v diskusi. Josef Hrábek
01.04.2011 - 22:01:25
rejpal - Pro Pepu:To nám snad chcete říct, že na tom město nakonec vydělalo??? Pokud víte tak obchvat nejméně 5 let nebude, což se vědělo už před zastupitelstvem. Výměna lukrativního pozemku který se může prodat za cca 1000Kč za m2 (a možná i víc za bažinu) je podle mně prasárna na které vydělá akorát pan Zeman, ale podle Vás je všechno v pořádku. Teď jste mně ujistil, že jste opravdu "objektivní" Jenom kdyby to provedl pan Plánka, to by bylo keců o zlodějině.Ale pokud to udělá syn pana Zemana tak je to vlastně dar pro město.
01.04.2011 - 16:18:36
Pepa - Pro jrewing: Pane Topinko, o tom, jak to bylo s doménou stribro.cz jsem už psal v diskusním příspěvku 25.2.2011 v 10:22:11 u článku http://www.stribro.cz/blread.php?id=3376. Jinak už jsem na zastupitelstvech několikrát zastupitelům nabízel možnost redaktorského přístupu na stránky stribro.cz, ale máte pravdu, je čas to zopakovat. Jinak, kdo měl zájem být redaktorem, ten se jím stal: http://www.stribro.cz/kontakt.php a nabídka stále platí. Dokonce jsme pořádali i http://www.stribro.cz/cti.php?id=2923. Josef Hrábek
01.04.2011 - 16:02:19
Pepa - Pro rejpala: Obsah mých článků týkajících se zastupitelstev jde e-mailem na starostu a tajemníka, od starosty jsem obdržel pouze pár nepatrných korekcí, které jsem zapracoval. Po průběhu a způsobu hlasování na posledních jednáních raději čekám, až se objeví oficiální usnesení ze zastupitelstva, obzvlášť když Vámi uváděný materiál byl rovnou na stůl. Občas musím jít nahlédnout i do zápisu. Jinak já jsem na posledním zastupitelstvu zaregistroval, že Vámi zmíněný pán daroval městu Stříbru pozemky p.p.č. 3484 k.ú. Stříbro o výměře 30.731 m2, které jsou pod připravovaným Severním obchvatem města a město mu za to darovalo pozemky na p.p.č. 1899/29 k.ú. Stříbro o výměře 14.600 m2. Kde uvedené parcely leží, zjistí každý snadno nahlédnutím do parcel v katastru nemovitostí – viz. http://www.stribro.cz/odkazy.php. Severní obchvat by měl řešit rizikový most u „Svinčáku“, tedy spojení celé severní části města s jeho zbytkem. A naše firma není v pronájmu u toho pána, co městu daroval pozemky, nýbrž u jeho otce. Josef Hrábek
30.03.2011 - 13:40:59
jrewing - A webmastera stránek městského úřadu bych zastřelil. Pčrotože takovej chaos není ani v hlavě největšího blázna.(to bylo přirovnání - ne urážka.)
30.03.2011 - 11:51:35
občan - ..nad tím, co napsal Jrewing jsem se už několikrát pozastavil..pod hlavičkou "stříbro.cz", což se někomu může jevit jako oficiální stránky města, se místo informací a článků prezentují názory jednoho člověka..paradoxně zrovna toho, koho jsme nevolili..ti, kteřé jsme si zákonně zvolili, nemají prostor, nemají stránky, tohle jse snad jen u nás..naprosto neetické, aby se za "město" vyjadřoval frustrovaný zkrachovalý politik.
30.03.2011 - 11:00:56
jrewing - Než jsem to ze sebe vypotil, tak mě občan předběhl, sakra :-D
30.03.2011 - 10:27:41
jrewing - Pro rejpal: Ono totiž tyto stránky jsou na internetu przentovány jako "informační server města" (www.portalstribro.cz - užitečné odkazy), ale přijde mi, že by měli být prezentovány jako "opoziční server vedení radnice", protože vše, co starosta s vicestarostou udělají je špatně. Vzhledem k tomu, že pan Hrábek kandidoval za jinou stranu, než nyní vládne, chápu, že je v jisté opozici a snaží se poukázat na nedostatky, které by vedení radnice mohly zdiskreditovat. Nic proti tomu, je to úplně normální úplně všude.Ale pokud má někdo stránky www.stribro.cz - na které vleze každý, kdo chce něco vědět o stříbře(protože mustribro.cz nenapadne snad nikoho) a uvidí, jaká masírka se zde provozuje proti radnici, tak nevím, ale asi naše město nenavštíví.
30.03.2011 - 10:20:32
občan - Pan Hrábek je objektivní jen, když se mu to hodí..využívá těchto stránek k politickému napadání oponentů, ovlivňování lidí v referendech, ale skutečné problémy zde nevidíme..inu, koho chleba jíš....o Hrábkovi jsem si už udělal obrázek dávno.
30.03.2011 - 08:30:53
rejpal - Ještě trochu odbočím, ale nedá mi to. Pane Hrábek Vy se zde snažíte psát "objektivně" co se dělo na zastupitelstvu.Nejvíc napadáte pana Plánku a Červeného. Proč nenapíšete, že na posledním zastupitelstvu se odsouhlasila výměna lukrativních pozemků za stadiónem pro pana Zemana a město za to dostalo bažinaté pole za mlékarnou.Kdyby si město nechalo pozemky u stadiónu a rozparcelovalo je a prodalo, určitě by to městu přineslo několik miliónů a ty by se dali použít třeba i na ledovou plochu. Nepíšete o tom záměrně proto, že Vaše firma je v pronájmu u pana Zemana :D
29.03.2011 - 07:40:44
jrewing - Pro rokr:Na zvelebení sudet bylo plných 66let. Za tu dobu se toho v sudetách moc neudálo a absolutně nechápu, proč by se to mělo strhnout zrovna teď. Pro ostatní:Další věc je ta, že se zde jedná o Zimní stadion. A o hokejisty. V příspěvcích skoro NIKDO nemluví o dětech.To skoro je - cituji - "Dopoledne by tam mohly chodit školy a školky". Takže se zde má postavit ZS pro hokejisty. Jaký přínos to bude mít pro ostatní - nebruslící- lidi z města? Jaký přínos to bude mít pro děti? Rovnou Vám říkám, že ten kdo přijde s tím, že se to nedá furt převádět na peníze, ať to rovnou zaplatí sám, ze svého. Protože o peníze jde vždycky. Město dostane dotaci - město musí zaplatit 16 milionů - město nemá 16000000 - město si vezme úvěr - slyšíte to? Myslím, že po městě chcete něco, co byste sami nikdy neudělali. Vzít si megaúvěr na něco, co vlastně není ani tak potřeba, ale hlavně, že to bude,protože lze vyždímat evropské fondy, tak proč toho nevyužít. Já chápu oč jde lidem, kteří bruslení holdují, ale oni musí pochopit,že nic není zadarmo. A upřesnění priorit. Jak už psal J.Šůcha - nic tady není, za vším musíme dojíždět 30km.(nejspíš myslel Plzeň). No, hlavně, že by tu stál Zimák, ale dál bysme jezdili 30 km pro ostatní věci.
27.03.2011 - 14:28:18
rokr - Sleduji tuto diskusi a začínám mít dojem, že o ledovou plochu tu vlastně nejde. Ten nemá rád toho, tuten nemůže ani cítit tamhletoho. Ale vážení, takhle sudety nezvelebíme!
26.03.2011 - 09:48:14
tubarao - Ještě tedy dodatek. Na našem jednání jsme nedělali žádná rozhodnutí ohledně zimního stadionu, pouze diskutovali a zjišťovali fakta. Mohu slíbit, že zastřešení kluziště není u "ledu" a v nejbližší době budou prezentována fakta i z druhé strany, tedy od nás, zastupitelů. KL
26.03.2011 - 09:32:44
Pepa - Nikdo nemůže zastupitelům zakázat, aby se sešli třeba v hospodě a o něčem si popovídali, dokonce ani o aktuální problematice města, ale nesmí přijímat žádná rozhodnutí, protože §93 (2) zákona č. 128/2000 Sb. o obcích říká, že zasedání zastupitelstva obce je veřejné. Předchozí § 16 (2) říká, že občan obce, který dosáhl věku 18 let, má právo za c) vyjadřovat na zasedání zastupitelstva obce v souladu s jednacím řádem svá stanoviska k projednávaným věcem.
26.03.2011 - 06:47:26
tubarao - Pane Mílo, pracovní jednání zastupitelů není výsměchem voličům. Fugovalo to tak již dříve a nevidím v tom něco proti voličům. Naopak, diskutují se aktuální témata, co město trápí atd. O závěrech včerejšího jednání k zimnímu stadionu se dozvíte, nemáme důvod něco tajit či zamlčovat. K. Lukeš
26.03.2011 - 06:47:26
tubarao - Pane Mílo, pracovní jednání zastupitelů není výsměchem voličům. Fugovalo to tak již dříve a nevidím v tom něco proti voličům. Naopak, diskutují se aktuální témata, co město trápí atd. O závěrech včerejšího jednání k zimnímu stadionu se dozvíte, nemáme důvod něco tajit či zamlčovat. K. Lukeš
25.03.2011 - 18:00:21
Mila - Neveřejné schůzky či pracovní jednání zastupitelů? To je výsměch veřejnosti a voličům. Klasické tajně o nás bez nás.
25.03.2011 - 12:58:19
jrewing - Opět se omlouvám, přepočítal jsem to a je to opravdu 16000000kč.
25.03.2011 - 12:53:40
jrewing - Víte, v tomto článku je sice rozepsáno, kolik co bude stát, ale už nikde není napsáno, že spoluúčast města(což je podmínka dotace) je 15%. A jestli dobře počítám, tak 15% z 50-ti milionů je 7500000kč. takže je nádhera, že zde můžeme mít moderní ZS, který bude sloužit "ŠIROKÉ" veřejnosti, ale ne úplně zadarmo.A jak už jsem několikrát psal, 7 a půl mega se dá využít na důležitější věci, které jsou zde ve Stříbře potřebnější. Tak to vidím já. Petr Topinka(pro ty, co si stále myslí,že se za svůj názor stydím)
25.03.2011 - 10:33:39
rejpal - Já tomu pořád nerozumim. Tady se ví, že to není stavěné na celoroční provoz a při zastřešení to vydrží tak 3 roky.Navíc chlazení na asfaltu se musí předělat a musí se předělat i příjezdová cesta. Takže město to bude stát nejméně 17,5 miliónu a bude to na 3 roky?A potom se do toho budou muset zase dávat další milióny aby to znova fungovalo?Má to smysl???
24.03.2011 - 23:57:15
Pepa - Hlasujte dál, starosta prý na základě svého příslibu svolal schůzku zastupitelů ke kluzišti. Nemám ale informaci, zda se jí zúčastní i hokejisté. Josef Hrábek
24.03.2011 - 14:20:10
reno - Pane Topinka v mém příspěvku mi nešlo o to, abych zde rozpoutal další diskuzi na téma "Jak a proč rozdělovat peníze ve sportu". Šlo mi tam o to, jakou formou se probralo téma ledové plochy / zimního stadionu... Pochopitelně čerpám z příspěvku pana Hrábka. Můj odkaz v příspěvku byl pouze pro přečtení. V žádném případě jsem tím nechtěl poukazovat jak se kde kolik rozděluje peněz na toto a tamto...
24.03.2011 - 14:04:16
jrewing - Pardon, asi jsem lhal - je to 5-té zasedání
24.03.2011 - 13:59:07
jrewing - pro Reno:A opět jsme u toho. Zase úplně z jiného soudku. Když se podíváte na městské stránky na 6-té zasedání zastupitelstva, zjistíte, že Stříbro též rozdávalo peníze sportovcům a dalším organizacím. Ale o to vlastně v této diskuzi vůbec nejde.To by také možná stálo za diskuzi, jakým způsobem se ty peníze rozdělují.
24.03.2011 - 13:40:14
reno - Zajímavý článek. Vím, že u nás ve Stříbře taky "tečou" nějaký peníze na sport, ale my dáváme přednost raději tragikomedii v Kině Slávia, než abychom zlepšovali sportovní možnosti ve Stříbře. Vždyť vlastně o nic nejde... Miliony Kč máme všichni na účtě, tak proč se zabývat nějakými dotacemi. Ach jo. Páni zastupitelé vzpamatujte se... Článek zde: http://tachovsky.denik.cz/zpravy_region/radnice-financne-podporuji-aktivity-v-obcich.html
22.03.2011 - 08:32:08
vsucha - nevím jakou řečí se ve Stříbře mluví a proto: Yorum daima olmadan., luôn mà không cần bình luận., Mindig minden megjegyzés nélkül., միշտ առանց մեկնաբանության., 总是不加评论。, دائما دون تعليق., always without comment, винаги без коментар., תמיד ללא תגובה., beti comment gabe., daima bila ya maoni.
22.03.2011 - 08:01:50
Pepa - Je pravda, že někteří občané diskusi na konci zastupitelstva ani nezaregistrovali. Josef Hrábek
21.03.2011 - 23:21:34
Mila - Potvrzuji. Někteří zastupitelé v kině byli.
21.03.2011 - 22:40:53
mecenas - Pepo,jak mohla byt po zastupitelstvu nejaka schuzka? Dle zpusobu vedeni a urychlenemu ukoncovani diskuze bylo videt, ze pred zajmy a projednanim aktualnich temat, dali nekteri z vedeni mesta prednost kulture v kine! To napovida docela dost.
21.03.2011 - 22:25:00
Pepa - Dnešní zastupitelstvo: Nejdříve sáhodlouhá diskuse, pak příslib starosty, že se ledová plocha projedná 4.4.2011 na pracovním zastupitelstvu a zda na něj pozvou hokejisty, na tom že se domluví zastupitelé po zastupitelstvu na rychlé schůzce, ať si hokejisté zavolají druhý den. Přichází informace, že ekonomická rozvaha spojená se žádostí není zpracovaná a protože na to firma potřebuje měsíc, tak už se nestihne podat přihláška do první žádosti, kde je uzávěrka 25.3.2011. Možná bude vypsána na přelomu dubna a května další výzva, kam by se nechalo zastřešení přihlásit, ale vzhledem k financování úvěrem (pokud jsem dobře rozuměl, je potřeba 52 dní) se to s největší pravděpodobností stejně nestihne. Namísto odročení 180.000 Kč na přihlášku s ekonomickou rozvahou následuje neodsouhlasení této částky. Pak padne návrh na pracovní zastupitelstvo 4.4.2011 s jediným bodem, který se ale netýká ledové plochy. Po zastupitelstvu jsem žádnou rychlou schůzku nezaregistroval. Možná jsem přeházel časový sled událostí. Takže aktuální faktický stav je takový, že se kluziště nebude zastřešovat. Josef Hrábek
21.03.2011 - 19:49:26
jrewing - Pro Hasek: To opravdu chápu. Ale fakt už nemám slov.
21.03.2011 - 19:46:55
jrewing - Pro bubeníček: Tady ve Stříbře se řeší všechno a dlouze. mám u zadele nějakej ZS, protože tam stejně chodit nebudu. Ale stejně tak, jak si lidi za 10 let řeknou, že kvůli mě, neberu li v potaz, že nesouhlasících bude větší množství, ne jenom já, zde nestojí zimák, si za 10 let mohou smlsnout na Vás , kteří jste pro zastřešení. Na Vaši otázku - co jsem dosud dokázal, Vám odpovím naprosto pravdivě - NIC. Ale o to v těchto komentářích nejde.Je jednoduchý věnovat se sportu a čekat, že se město postará o vše, co k tomu potřebujete. Možná příští rok přijdu s nápadem založit zde mužstvo skokanů na lyžích, takže budu po městu chtít, aby mi v kasárnách postavilo super G můstek. A k vašemu názoru, že chci odmítnout poslední možné dotace(i když ať koukám, jak koukám, jsem to tady nikde nenapsal): To je přesně hamty hamty.Čerpat za každou cenu?? Ach jo. A co se týče mého spolužáka - do toho Vám je úplný nic. A to, že mám jiný názor než Vy, Vás neopravňuje mne urážet.
21.03.2011 - 15:34:19
Hasek - Pokud já to dobře chápu tak pan Jrewing zase nechápe co tady říkají další lidé, že stavbou zimního stadionu se ušetří náklady které jsou na na ledové ploše nyní (unikání vytvořeného chlazení atp..) Navíc stavbou stadionu, souhlasím, že přibydou další týmy. Hřáči budou moci využívat led déle = větší výnosy.. Ale jak říkám, je to můj názor a nevnucuji ho ostatním.
21.03.2011 - 13:51:01
bubeníček - pane JWREVINGU alias Topinko.Asi opravdu nikdo nepochopí oč vám jde.Podle všeho co zde uvádíte je třeba odmítnout veškeré dotace,ktré se tomuto městu na poslední chvíli nabízí.Jen a´t vše zůstane tak jak je a nic se neřeší,ani náměstí a ani zimák.Protože podle vás je to vše špatné,musí se čekat až...Ale nejsou všichni a je jich určitě víc co už čekat nechtějí ,co chtějí to aby už se něco řešilo.A proto Vás mnoho lidí nechápe.Jedno ale taky mohou třeba za deset let říc,že díky panu Topinkovi nemáme nové náměstí,či nový stadion.Ceho jste v životě dokázal,když jste takový odborník?Taky jste na poutích prodával vařenou kukuřici jako váš kamarád Kočka?
21.03.2011 - 13:16:20
jrewing - pro Hárva: Rozumím, co mi tady spousta lidí píše.Ale většina nechce pochopit, co tady píšu já. Asi je to vážně plýtvání časem. Když pominu fakt, že stadion nevydělá sám na sebe,(i kdyby ano) kdo bude platit zaměstnance? Z čeho? Proč nevystoupí lidé, kterých se to týká a neudělají OS, které se zaváže tyto posty dělat ve svém volném čase a zadarmo? Není dost, že město zařídí pohodlí zastřešené haly? Ještě aby platilo další lidi? To nikdo neudělá, protože to, je něco navíc. Ale ústa plné keců mají všichni
21.03.2011 - 12:58:43
Hárv - pro Jrewing: S obsazeností zimního stadionu bych nebyl tak skeptický. Už teď za těchto šílených podmínek zde hraje hokej plno týmů. Zastřešenou ledovou plochu by mohli v dopoledních a odpoledních hodinách využívat školy. Vznikli by žákovské týmy, nebo třeba i krasobruslařská školička. Máme zde 3 týmy hrajíci oficiální soutěže ( HC Stříbro 06, HC Buldoci Stříbro a HC Bezdružice) Každý z těchto týmů by využil ledovou plochu minimálně 3x týdně. A pak tu máme naší Stříbrskou neregistrovanou soutěž.( HC Severní větry Stříbro, HC Panteři Stříbro, HC Hornets Stříbro, HC Rytíři Stříbro, HC Tučňáci Stříbro, HC Farmáři Stříbro,HC Kormoráni Stříbro, HC Chaos Sytno a HC Úlice. Většina těchto týmů hraje Stříbrskou ligu, ale jelikož je stříbrská liga pouhé tři měsíce ( letos se nestihlo ani řádné play off) musí hrát jiné soutěže ( viz. Hc S.V Stříbro a Chaos Sytno Plzeňská nereg. liga a HC Tučnáci a HC Farmáři Tachovská nereg. liga). Kdyby bylo zastřešeno, všichni by využívali led. plochu celou sezonu a to každý tým minimálně 2-3 týdně. Vznikla by liga starších pánů ( již těď 3 týmy). Víme, že led. plochu po celé tři měsíce pravidelně využívají skupinky nadšenců, kteří si chtějí jen tak udělat žízeň, jak se říká. Já osobně vím o dlaších třech týmech, které vznikají ( Heřmanova Huť, Kostelec a další tým ze Stříbra). A pokud bude zastřešeno budou vznikat další a další týmy ze Stříbra a oklolí. O obsazenost stadionu bych se vůbec ale vůbec nebál. Rozepsal jsem to také z toho důvodu, že někteří zastupitelé si myslí, že zde hraje hokej 20-30 lidí. Doufám, že se radní rozhodnou správně.
21.03.2011 - 10:35:37
Mila - Pro jrewing: Současná dotace je na víceúčelové hřiště, tedy i po přistavění haly v ní nemůže být jenom led. Je pravda, že je důležité, kdy se který přebor hraje. Ale bude-li jasné, že led je např. od listopadu do března, tak zápasy mimo toto období lze naplánovat do domácí haly. Stejně tak se v hale nechají pořádat různé domácí turnaje, které zpopularizují další sporty i ve Stříbře a to dokonce díky odizolování i v nejparnějším létě, protože v hale bude příjemně a navíc není riziko, že případný déšť udělá z in-line povrchu klouzačku. Vy víte, že se rozvaha nenechá v případě získání dotace z této dotace zaplatit? Myslím, že ekonomické propočty je lépe nechat na zastupitelích, určitě už mají srovnání z jiných stadiónů a podklady z fungování nezastřešené plochy a určitě je zveřejní, protože v opačném případě budou terčem kritiky.
20.03.2011 - 21:12:18
jrewing - Já si myslím, že si někteří diskutující neuvědomují pár faktů. 1.)Všichni víme, že pokud město dostane dotaci odkudkoli, bude mít halu za hubičku. 2.)Skoro každý ví, že pokud bude hala zastřešena, bude v ní led. 3.)už málo lidí ví, že kvůli pár in-line,florbal a hokejbal hráčů nikdo led rozpouštět nebude.A když už se (třeba v létě) rozpustí, bude to jen na pár měsíců, takže hraní jakékoliv ligy jiného sportovního odvětví je nemyslitelné.Žádný sportovní svaz nebude přizpůsobovat zápasy tomu, kdy bude ve Stříbře led a kdy ne. Já osobně jsem pro stavbu zimáku z peňěz, které město někde dostane formou dotace, ale vadí mi, ty další náklady na toto spotoviště(jednostraně zaměřenému). Už jenom finanční rozvaha bude stát 160000kč(bude se to schvalovat zítra na zastupitelstvu.) A potom náklady na zaměstnance.Hlavní problém je v tom, aby město netratilo každý měsíc statisíce jenom pro to, že teď a nebo nikdy dostane dotaci na zimák.
20.03.2011 - 17:52:22
Mila - Chápu-li to dobře, tak nedělat nic nebo jenom ohnutý plech znamená ochlazovat ovzduší ve Stříbře po dobu dotace (? roků) a až dotace skončí, tak pro nerentabilitu zrušit ledovou plochu, protože mezitím skončí EU dotace a od státu peníze na jinou technologii chlazení a pak na nový zimák čekat nelze. V současné době nelze požádat o dotaci na jinou technologii chlazení, protože současná technologie musí být díky dotaci ještě ? let v provozu. Chceme-li ještě získat peníze z EU, tak teď můžeme požádat pouze o dotaci na halu. Je diskutován nějaký problém s chlazením, ale nechápu jaký, když se na ledové ploše hrály regulérní zápasy. Pochopím, že je problém udržet kvalitu ledu, když teploty vyskočily najednou na 15 stupňů a na sluníčku možná i na víc, což z hlediska fyzikálních zákonů nevyřeší ani ohnutý plech, protože i v bezvětří rozdílné teploty způsobí proudění vzduchu a rychlejší odvedení chladnějšího vzduchu z pod střechy. Zastřešení eliminuje tedy pouze déšť a sníh, jestli je tam vítr nezanese. To vše by vyřešila hala, ve které to bude uvnitř jako v ledničce a kterou můžeme mít v případě získání dotace za 15% pořizovací ceny. Jestli nám na podíl k dotaci půjčí banka, případně přispěje Plzeňský kraj, tak můžeme mít sportovní halu na hokej, hokejbal, florbal, in-line bruslení a kdoví jaké ještě halové sporty, přitom se tady mluví jenom o hokeji. Tak bohatí nejsme, abychom si takovou halu mohli financovat ze svého.
20.03.2011 - 09:49:52
mecenas - To je dobře pan Šůcho, že souhlasíte s Ladislavem. Veřejně jste tedy i za nás ostatní hokejisty řekl, že nemá cenu dělat velkolepý zimní stadion, protože ten by byl se stávající chladící technologií pouze paskvil. Tím se jednání a rozhodování určitě pro spoustu lidí zjednodušilo. Děkuji :-)
19.03.2011 - 19:32:13
vsucha - 100% souhlas s Ladislavem
19.03.2011 - 11:03:08
ladislav - Že vás to baví se tady takto dohadovat, každý je stejně přesvědčený o tom, že pravda je právě na jeho straně. Skutečnosti jsou takové, že jediné správné řešení je nechat to zatím tak jak je to a nebo to udělat 100% kvalitně se vším všudy, jinak to bude zase jen paskvil. Když to zjednoduším tak každý už asi dneska ví, že je lepší a více se vyplatí jít si koupit kvalitní boty za 2,5K než nějaký šmejdy od Vietnamců za 500 a a pak po 3 měsících zjistit, že to bylo špatné rozhodnutí. Tento princip lze aplikovat na vše, raději méně ale o to kvalitněji, to jediné má smysl, všechna ostatní řešení jsou pro trubky co to nikdy nikam nedotáhnou, protože nepracují koncepčně s jasně danými cíli a efektivním tahem na branku...
19.03.2011 - 07:18:25
jrewing - mimo jiné - vše nejlepší k svátku pro uživatele Pepa.
19.03.2011 - 07:17:16
jrewing - Jo táááák, teď jsem to pochopil i ze strany p. V.Šuchy. "Všichni ostatní rozhazují peníze, staví prodělečný stavby, utrácejí zbytečný peníze za investice do budoucnosti, ale mi tady budeme šetřit a pokud budeme stavět, tak aby to (za)moc nestálo". Takže když všude rozhazujou peníze na nesmyslný věci, proč zrovna ve Stříbře bysme to neměli dělat taky, ne? Tak teď už je mi jasná velká spousta pro mě nepochopitelných předchozích příspěvků. Jestli to berete takhle pane Šůcho, tak potom nemám opravdu co dodat.
18.03.2011 - 12:22:08
jrewing - Já Vás znám pane Hrábku a znám i Vaši firmu. Myslím, že jí znají všichni. Nyní jsem pochopil, co se zde snažíte celou dobu říct. Myslím, že v posledním příspěvku je konečně jasně řečeno, o co tady jde. S tímto nelze jinak, než souhlasit. (Nehledě na to, že celou dobu neříkám nic jiného.) šlo mi jen o to, aby zde nestála drahá hala a nebyla k ničemu. To je to, co se zde snažím říct celou dobu já. Petr Topinka
18.03.2011 - 12:16:36
vsucha - Rejpale jak jsi na to přišel, že musí být ztrátová? Přijde mi to jako by všude, kde něco vybudovali, a je jedno jestli je to zrovna zimák, byli padlý na hlavu. A my tady ve Stříbře byli nejchytřejší na světě. Všichni ostatní rozhazují peníze, stavý prodělečný stavby, utrácejí zbytečný peníze za investice do budoucnosti, ale mi tady budeme šetřit a pokud budeme stavět, tak aby to (za)moc nestálo. Jen se bojím, aby to co dnes někteří říkají, že Stříbro je mrtvý město, nebylo za pár let skutečností.
18.03.2011 - 12:12:10
Pepa - Pro jrewing: Byl jsem zaměstnanec, od roku 1991 jsem podnikal jako OSVČ a od roku 2004 jsem spoluvlastníkem ryze české s.r.o. O daňových zákonech něco málo vím (zpracováváme účetnictví a daně zákazníkům) a za ta léta i o krizích a jejich dopadech nejen na naši společnost, ale i na naše zákazníky, kterých máme dost i s ohledem na prodej vlastního ekonomického SW a outsourcingu VT. Nemám žádné plány se zimákem, pouze jsem upozornil na skutečnosti, které je potřeba zohlednit v uvažování. Napsal jsem doslova: „přitáhnout hokejisty a mít tak co nejzaplněnější stadion“, to Vy píšete o plném stadionu. Jinak co se zaplněnosti týče, tak místostarosta na jednání finančního výboru řekl, že probíhají jednání s hokejisty, takže předpokládám, že vyvolal jednání se všemi zástupci týmů, které ve Stříbře hrají a zjistil si jejich zájem v případě zastřešení stadionu. Od nich mohl dostat kontakty i na další týmy, které by připadaly v úvahu a oslovit i je a získat tak základní představu o budoucích příjmech za pronájmy. Většina hokejistů totiž v současné době využívá Stříbro pouze doplňkově, protože pokud si ve Stříbře mají naplánovat nějaký soutěžní zápas, tak riskují, že se v případě nepřízně počasí neuskuteční. Další problém je, že soutěže se plánují už na podzim a hokejisté potřebují garanci od kdy do kdy bude ledová plocha ve Stříbře v provozu a tu jim také nikdo nedá (viz. opožděné spuštění provozu na začátku prosince kvůli přívalům sněhu a naopak předčasné ukončení na konci února) , to lze garantovat pouze v případě plného zastřešení s termoizolací. Netvrdil jsem, že by měl být zimák v plusu, ale že je potřeba udělat vše pro to, aby ztráta byla co nejmenší a u těch procent na mzdy jsem ještě zapomněl na procenta ze získané reklamy či sponzorských finančních darů. Město tady není od toho, aby na svých občanech ještě vydělávalo, ale může případně dofinancovat rozumnou ztrátu, když svým občanům a především dětem rozšíří možnost sportování. Bylo by vše jasnější, kdyby vedoucí HIO dala do veřejných pracovních materiálů pro jednání pondělního zastupitelstva i finanční rozvahu na provoz zimáku po plánovaném zastřešení, kterou zpracovávala od 6.4.2009 do 1.3.2011. Josef Hrábek
18.03.2011 - 09:55:29
rejpal - o.k. Pepo máš pravdu ČEZ je ziskovej ale taky je to a.s. kde má podíl stát. Já jenom říkám, že městečko 8000 obyvatel, bohužel nemá na to aby mělo ziskovou hokejovou halu, ta bude vždycky ve ztrátě a dotovaná.
18.03.2011 - 09:13:29
jrewing - Po přečtení jsem si všiml dosti pravopisných chyb, které jsem po sobě neopravil, takže se tímto za ně omlouvám(Jsem rozčílen :-D)
18.03.2011 - 09:11:29
jrewing - Myslím, že nemusím být podnikatel abych si dal 1+1 dohromady. Je sice krásná představa, že stadion bude od rána do večera plný jinochů v hokejové výstroji ale co když ne? Co když naopak bude obsluha stadionu čekat, kdy si přijde led někdo objednat. nakonec se investuje bůhví kolik milionů do zastřešení a bude to úplně stejné, jako dosud. Kde berete jistotu, že se ty Vaše plány tak vyplní? každý podnikatel - když už jste na to narazil si musí spočítat,jestli na své podníkání bude mít jak finančně, tak mentálně. Jestli je jeho know how natolik silné aby přežilo veškeré výstřelki jak FÚ, státu, nebo jen prostých lidí. Když pominu fakt, že zastřešení stadionu bude platit někdo jiný, o stadion se bude starat také úplně někdo jiný a provoz bude ztrátový tak, jako tak - jako podnikatel bych do toho nešel.Je pravda, že když to neklapne, vždycky se tento prů..ser může hodit na starostu a jeho hochy, protože ti jsou vlastně za všechno zodpovědní. A až zde bude stát zastřešený zimák a nikdo v něm nebude - až na pár domácích lidí, tak jsem zvědavý co s tím kdo bude dělat. Je to takový pokus - omyl, který bude stát nehorázný peníze.
18.03.2011 - 08:43:23
Pepa - Ještě pro rejpala: A co třeba ČEZ :-)? Dovedu si představit, že osoby odpovědné za provoz stadionu budou mít základní plat a k němu procenta z tržeb + procenta z ušetřených nákladů. Vše je pouze otázka vhodného nastavení pravidel.
18.03.2011 - 08:33:55
Pepa - Pro jrewig: Tak to asi nepodnikáte, když můžete napsat takový nesmysl ohledně ceny. Co je lepší, dát nepatrně levnější led než je třeba v Tachově, přitáhnout hokejisty a mít tak co nejzaplněnější stadion od rána do večera a tím pádem přísun peněz, když se stejně musí chladit a až si hokejisté zvyknou sem jezdit, tak rozumně zvednout cenu tak, aby se neodradili nebo nasadit cenu třeba jako v Plzni a mít od rána do večera prázdný stadion a čekat, kdo si přijde zabruslit a v podstatě celý provoz dotovat? Josef Hrábek
18.03.2011 - 07:53:04
jrewing - Nějak jsem nepochopil, proč město Stříbro furt musí dokazovat okolnímu světu, že existuje. To, aby se sem stahovali různé týmy z okolí je sice fain, ale znamená to širokodaleko nejlevnější led. A to si město dovolit určitě nemůže. Alespoň ne ze začátku. Jak už jsem říkal v jiné diskuzi: Sáblíkový taky stadion nepostavili a to je nějaká třída. Tady nefunguje autobusová doprava, krom potravin a pár ptákovin tady člověk nic nenakoupí,kulturní vyžití nula nula nic(až na Amatovku) a co se týče volného času si tady člověk moc nezařádí, krom chůze do hospody. Nevěřím, že zrovna zimní stadion změní tuto situaci.Kromě toho, že si pár chlapů zahraje hokej. Pak přijde zase salší diskuze, proč se na led nepouští veřejnost a když se bude vysvětlovat, že je to kvůli předplaceným pronájmům, vidím, jak všichni budou říkat, že stavba stadionu byla ptákovina. A bude další diskuze, ve které spousta lidí bude žvatlat pár nesmyslů a půjde to takhle furt dokola.
18.03.2011 - 00:17:47
Pepa - Kde píšu o způsobu provozu?
17.03.2011 - 22:21:44
rejpal - Pepo ještě tu o Budulínkovi :D Ty už jsi někdy viděl městský(nebo státní) podnik v plusu. Dovol mi abych se Ti zasmál :D:D:D
17.03.2011 - 21:04:39
Pepa - Byl jsem upozorněn, že nemusím mít pravdu s tím, že by zimní stadion nemohl být v plusu, protože jsou zimní stadiony postavené a provozované soukromě. Na internetových stránkách Třemošné u Plzně http://www.tremosna.cz/o-meste/soucasnost/ najdete větu: „V roce 2003 byl postaven zimní stadion jako soukromý projekt.“ Stejně tak na stránkách http://regionplzen.cz/katalog/zabava-sport-konicky/sport/zimni-sporty/51608-kooperativa-arena-plzen.html zjistíte, že investorem zimního stadionu v Plzni na Košutce je Roman Kreuziger starší. To sice ještě samo o sobě neznamená, že jsou tyto stadiony v plusu, ale určitě nebudou ve velkém mínusu. Zaujala mě cena pronájmu na zimním stadionu v Plzni na Košutce, kde hraje i HC STŘÍBRO 06 nebo Jiskra Bezdružice. Po 16:00 a o víkendech a svátcích stojí hodina pronájmu 3.000 Kč/hodinu. Na dalším stadionu v dosahu, tedy v Domažlicích, je po 13:00 cena 2.090,- Kč/hod a v Tachově 1.850 Kč/hod. Při vhodně zvolené ceně by se tak do Stříbra mohla v případě regulérního zimního stadionu stáhnout celá řada týmů nejen z nejbližšího okolí. Josef Hrábek
17.03.2011 - 14:00:07
cuk - Chceme aby tato anketa byla co nejméně zmanipulovaná. Pokud vynecháme ošetření IP adresy, bude velmi snadné naklikat si cokoli a na výsledky ankety by se stejně nedalo pohlížet s důvěrou...
17.03.2011 - 11:15:20
občan - Je úsměvné, kyž pan Hrábek kárá diskutující a vybízí je ke konstruktivním diskuzím a přitom vytvoří naprosto nekonstruktivní, s nulovou vypovídající hodnotou anketu, ve které nemůže většina lidí hlasovat, kvůli veřejné IP adrese..opět bravo, už poněkolikáté stejná chyba, rýpnu si, ale starého psa novým kouskům asi nenaučíš..mimochodem, místo hledání viníka,(který se stejně nikdy nenajde a asi jich bude víc), kdo za tento paskvil může, by se mohlo vznést nějaké řešení..ironií je, že možná nejlevnější řešení by bylo zbourat stávající nesmysl a postavit od základu nový, pokud to vezme do rukou někdo opravdu schopný ..myslím tím opravdu schopný, pseudo "slušnosti a poctivosti" jsme si užili, je čas myslet opravdu spíš manažersky než populisticko-politicky. Pokrytecky být krásný předevšemi je sice navenek pěkné, ovšem ta prohnilost uvnitř se projeví vždy až po volbách, kdy to rozkryjí noví zastupitelé a my voliči se nestačíme divit, co se tam ty léta dělo..takže, někoho schopného, kdo dokáže postavit jeden pitomý zimní stadion napoprvé, a je vyřešeno. Selský rozum je někdy stokrát lepší, než politické hrátky.
16.03.2011 - 22:04:39
Mila - Panel Půto, těm hadičkám rozumíte, protože jste byl členem zastupitelstva, které je schválilo http://www.volby.cz/pls/kv2002/kv21111?xjazyk=CZ&xid=0&xv=23&xdz=2&xnumnuts=3207&xobec=561215&xstrana=0&xodkaz=1. Teď navrhujete vrátit se k regulérnímu zimnímu stadionu. Jak jste hlasoval tehdy, když se zrušilo usnesení o regulérním zimním stadionu?
16.03.2011 - 20:39:25
J Šůcha - Největší chyba nebyla,že se kluziště zvětšilo,ale že se přehlasovalo velký kluziště na malý!!!Malý kluziště by mělo sice 2/3 náklady velkého, ale kromě volného bruslení by bylo to hřiště takřka nepoužitelné!Ale bohužel v tu dobu převládli pravděpodobně jiné zájmy nad tím,aby se přemýšlelo nad použitelností a hlavně provozem tohoto sportoviště.Myslím si,že malé kluziště se dělá ve městech, kde už mají zimní stadion, ale chtějí více prostoru pro volné bruslení, tak se to řeší malým kluzištěm.Nevím, kde v okolí sta kilometrů bylo v posledních 15 letech postaveno malé kluziště.Klasické zimní stadiony, ty se staví jeden za druhým a téměř všude mají plnou obsazenost. Ve Stříbře malé kluziště bylo považováno za dobré řešení, ale každý kdo se v tom trochu pohybuje ví, že to bylo to nejhorší, pro co se zástupci města rozhodli.Než dělat malé tak se raději nemělo dělat nic a počkat na větší dotaci a udělat to pořádně.Možná v dnešní době by jsme už měli kompletní stadion.Bohužel už se stalo a máme tady to co máme.Názor,že s tímto chlazením se neudělá led v hale,to si nemyslím.Loni se zakládal led když bylo cca 8 stupňů nad nulou a slunečno a led se bez problémů udělal.V zaizolované hale by byla stálá teplota cca 5 stupňů.Takže touto technologií by se led v hale dle mých názorů a zkušeností bez problémů udělal.
16.03.2011 - 15:44:42
Pepa - Pro pavel půta: Životnost pryžových hadiček je samozřejmě omezující parametr, pak bychom měli jen zastřešenou in-line halu, která by si na sebe možná i vydělala. Nevím, kolik by stála výměna pryžových hadiček, ale na rekonstrukci na jiný typ chlazení asi mít peníze nebudeme a nevím, zda by to bylo možné. Celkovou rekonstrukci chladícího zařízení a vybudovaní zcela nové chladící desky včetně nového rozvodu čpavku ze strojovny dělali v Rokycanech, možná by nám rámcově částku řekli. Evropské peníze skončí a stát už ani dnes nepřispěje, takže nejde čekat. Navíc evropské peníze je snazší získat na rekonstrukci či revitalizaci něčeho, co již je, než na úplně nové věci. Proto také stojí kluziště na místě, kde historicky bylo kluziště přírodní. Takže mám obavy, že na nový bazén už dotace nebudou a až se splatí úvěry, budeme moci uvažovat maximálně o přírodním koupališti. Josef Hrábek
16.03.2011 - 14:50:17
Pepa - Pro jrewing: Studie na bazén za tuším 120 mil, který předpokládá rekuperaci tepla ze zimního stadionu, je skutečně připraven v některém šuplíku na MěÚ. Kdyby měl být zimák v plusu, asi bychom ho teď tady neřešili, to už by ho nějaké sdružení s pomocí dotace už dávno postavilo a provozovalo. Tady jde spíše o to, aby se minimalizovala ztráta tak, aby byla pro město únosná a aby město mělo svým občanům a především dětem a mládeži, co nabídnout. Pokud budeme měřit vše penězi, tak za chvíli může někdo přijít s tím, že školy jsou také ztrátové, proč máme mít dvě základky, stačila by jedna, oni se tam děti nějak poskládají. Co se týče lidí zabezpečující provoz, tak vzhledem k převodu majetku Baníku na město předpokládám, že by to bylo komplexně řešeno, aby se maximálně ušetřilo. O využití mimo zimní sezónu jsem už psal. Josef Hrábek
16.03.2011 - 14:20:14
Pepa - No konečně konstruktivní diskuse k tématu, která splňuje svůj účel. Jen tak dál.
16.03.2011 - 13:45:19
pavel půta - Z mého pohledu investice do zastřešení stávajícího mobilního zimního stadionu není smysluplná vzhledem k životnosti mobilní technologie chlazení (pryžové hadičky). Zimní stadion v současné mobilní podobě není určen pro trvalý provoz. Regulérní stadion má zcela jinak řešenu technologii chlazení,ledovou plochu včetně podkladních vrstev, mantinely, zázemí........ Je nutné říci, že rozšíření mobilního kluziště bylo drahou chybou. Řešení: 1) Nechat dožít stávající prototyp kluziště, aby došlo k naplnění podmínek dotačních titulů. 2)Řešit území bývalých školních zahrad celkově tj. vrátit se k zpracovanému projektu (700.000,- Kč již zaplaceno) regulérního zimního stadionu podle současných obvyklých technologií včetně propojení s případným bazénem nebo koupalištěm.
16.03.2011 - 13:29:00
mecenas - Pane Šůcho, pokud je možnost získat dotaci na zimní stadion za 40 mil., proč myslíte, že by nešlo získat dotaci na zastřešení + úpravy za, řekněme, 5 miliónů? Pak by ale částka, kterou by město muselo samo vynaložit jako podíl k dotaci, byla značně rozdílná. Každy si 15% z obou částek umí spočítat. Úsporu energií zajistí i lehká konstrukce (neřekl jsem, že tunel je ideální a že se mi líbí) + zmíněné úpravy chlazení. Co si budeme nalhávat. Projekt zimního stadionu a požadavky na něj vzešli od nás, sportovců. Co třeba slevit z požadavků na luxusní zázemí. Nehledě na to, že pokud se vhodně zastřeší lehkou konstrukcí, mohou se v budoucnu sehnat prostředky na zateplení pláště atd. A ještě k vytíženosti a nárůstu vytíženosti. Spousta kluků, se kterými jezdím hrát hokej, bude i nadále jezdit např. do Plzně, protože hrajeme s lidmi, kteří jsou z Plzně a ti k nám jezdit nebudou...  
16.03.2011 - 12:26:18
jrewing - Kvalitní názor. Je třeba uvažovat. Nicméně, co se týče této ankety. Pokud chcete, abych Vám ukázal, že je úplně k ničemu napíšu pár lidem, aby hlasovali tak, jak chci já.A uvidíte, že ty čísla jsou na houby.
16.03.2011 - 12:01:42
plíhal - Podle diskuze a ankety mi vychází 4 možnosti - zrušit - ponechat - lehké zastřešení a zimák. Jestli se bude zastupitelstvo řídit výsledkem ankety, vychází zimák. Pro správné rozhodnutí mi ale chybí ekonomomické posouzení jednotlivých variant (nejde jen o náklady stavby, ale hlavně provozní náklady), ale když už by se stavěl plnohodnotný zimák, tak co pro stavbu využít - možná jsou to blbosti - nejsem stavař - současné tepelně izolační světlopropustné materiály, pak by se nemuselo svítit během dne, střecha může být vytápěna odpadním teplem z chlazení, nebo topnými kabely pro rozpouštění sněhu aby mohla být lehké a i levnější konstrukce. A co alternativní podlaha pro využití i k jiným účelům než jako ledová plocha a tunelem propojení se stávajícími šatnami Baníku. Možná by to nemuselo stát ranec, musí se ale udělat řádné výběrové řízení s nezávislým odborným posouzením projektu a rozpočtu, ne jako u jedné zakázky realizované loni (z oboru o kterém něco vím) , která byla zadána za necelých 350 tis. Kč, ve skutečnosti mohla být až o 25% levnější. Petr Plíhal
16.03.2011 - 11:50:43
jrewing - Nebo by jsme mohli pouvažovat o zastřešení náměstí. Aby tam na Vietnamce nepršelo ve čtvrtek. Ale oproti zimáku, by se toto zastřešení zaplatilo samo.
16.03.2011 - 11:46:20
jrewing - Pro Pepa: Nikomu jsem nevyhrožoval, jen jsem upozorňoval Mecenáše, co se může stát, když bude oponovat panu V.Šůchovi.(Stejně tak, jako se to stalo mě). Další věc, co je třeba uvážit je ta, že nevím, kde jsem to četl a nevím jak je to dlouho, ale počítalo se s tím, že tam, kde je ledová plocha a v blízkém okolí se bude dělat víceúčelové sportoviště pro mnoho sportů a jako bonus(pokud by byly peníze) by u toho stál krytý bazén. Tato studie asi taky zemřela v archivu. Nejsem proti zastřešení zimáku, jak už jsem zde několikrát psal(vlastně sem jenom jednou), ale ať mi někdo dá finanční rozvahu, jak zaplatit renovaci(zastřešení) a pokud celou částku věnuje (určitě zadáčo) evropský fond, tak finanční rozvahu, co dál. K tomu, aby ve stříbře byl, fungoval a nebyl ztrátový je zapotřebí spousty lidí. Z čeho se bude platit správce stadionu, lékařský dozor,uklízečky, rolbista, údržbáři a další lidé potřební k chodu takového zařízení. Když budu dost při zemi a řeknu, že vytíženost stadionu bude v průměru 4 týmy za den po 2500kč a vychází mi za měsíc 300000 kč za měsíc. Náklady ne stadion jsou podobné, takže - žádný výdělek a po zaplacení energií,lidí a všeho možného je to opět mínus. Neřkuli, že ne celý rok bude zimák využitý.Pokud mi někdo dokáže ukázat nějaký vyhlídkový plán, který dokáže, že by stadion nebyl ztrátový, zavřu ústa a dám hlas pro zastřešení.
16.03.2011 - 11:33:50
J Šůcha - Pro mecenas:Příjezdová cesta a parkoviště musí město udělat, ať tam bude střecha jakákoliv, protože současný stav je děsivý.Příjezdová cesta (tankodrom) a parkoviště (bahniště).Lehké zastřešení by pravděpodobně město hradilo ze svých prostředků a na plnohodnotné zastřešení by město jenom přispívalo a v celkovém součtu by ten rozdíl nebyl zase tak veliký.Kvalita sportoviště by ovšem byla značně rozdílná!!!A hlavně úspora energií a vyšší tržby za pronájem to bude ten zásadní rozdíl kvalitního zastřešení. V minulosti pravděpodobně nikdo neřešil provozní náklady tohoto sportoviště a dopadlo to tak, že každý jenom nadává jak je to drahý provoz, a že by to bylo nejlepší zavřít.Z tohoto důvodu by se mělo zvolit řešení kde se ušetří s jistotou výrazně než asi částečně.A když zastřešit částečně, tak rozhodně ne způsobem (tunelu), ale způsobem, aby to šlo do budoucna dodělat.Přijde mi směšný, že se někdo zabývá variantou ohnutého plechu.
16.03.2011 - 11:25:40
Pepa - Pro mecenáš: Co lidé chtějí, najdete zde http://www.stribro.cz/volby.php. Anketa je pro všechny, je anonymní, takže to, že hlasují především sportovci, je spekulace. Já jsem toho slyšel také hodně, ale když to chci černé na bílém s podpisem, aby se s tím dalo dále pracovat, tak … . HIO od 6.4.2009 pracuje na finanční rozvaze na provoz zimáku po plánovaném zastřešení s termínem 1.3.2011. Bohužel v podkladech pro nadcházející zastupitelstvo jsem jí nenašel. Proč nebyl klíčový dokument pro rozhodování co dál s kluzištěm zveřejněn? O tom můžeme také jenom spekulovat. Možná ještě narychlo dodělávají variantu pro lehké zastřešení. Není problém pro dospělého člověka zajet si jinam, ale pro dítě ano. A kluziště je možnost nabídnou našim dětem alternativu co s volným časem. V Tachově si mohou tento prázdninový týden děti dojít sami zabruslit. A co ve Stříbře? A pokud bude i nadále platit víceúčelovost, tak inline plocha se v případě „úplného“ zastřešení bude moci využít na další sporty, které mají pro oficiální zápasy předepsané zastřešení. Josef Hrábek
16.03.2011 - 11:24:08
Pepa - Pro jrewing: Potřebujeme konstruktivní diskusi a ne vyhrožování. Každý konstruktivní názor je důležitý. Jaká otázka Vám v anketě chybí? Josef Hrábek
16.03.2011 - 11:23:20
Pepa - Pro rejpal: Technologii odhlasovali zastupitelé 10.7.2006 v rámci schválení malého kluziště 20x45m za starostování Ing. Svobody. Při 2. etapě, tedy rozšíření malé plochy na velkou za starostování Mgr. Nenutila, byly s ohledem na podmínky dotace mantinely vytýčené rozhodnutím z 10.7.2006. Josef Hrábek
16.03.2011 - 11:22:20
jrewing - Nepochopen můj sarkasmus
16.03.2011 - 09:52:35
mecenas - JR: Nikoho nepotapim, napsal jsem pouze svuj nazor. Ac hokejista, myslim si, ze mesto ma jine priority. A proti zastreseni nejsem, jsem pouze pro lehkou konstrukci, ktera neni tak nakladna a cast problemu vyresi.
16.03.2011 - 09:26:48
jrewing - Mám pár připomínek. K mecenáš - Docela dost si dovolujete protestovat proti zastřešení a dost potápíte pana V.Šůchu. Dejte si pozor, aby si na facebooku nezjistil vaší identitu a nezveřejňoval jí tady, protože nesnáší tyhle anonymní diskuze K Pepa: Anketa je sice super, ale obsahuje málo možností. Přijde mi to jako: Chcete zvýšit plat? vyberte si z možností - 1.Ne 2.Nevím 3.Proč?
16.03.2011 - 09:10:53
rejpal - 2.etapa výstavby zimního stadiónu(což je současný paskvil) byla schválena a podepsána v době kdy byl pan Nenutil starostou. Tak už tu prestaňte s obhajobou pana Nenutila. Nebavme se o první etapě ale o druhé současné. o.k.
16.03.2011 - 08:56:33
Dirigent - Jen si dovolím jednu poznámku pro diskutující, p. Mgr. Nenutil se stal starostou města až 7.11.2006. V době kdy zastupitelé města rozhodovali o ledové ploše byl jiný starosta!
16.03.2011 - 06:55:56
mecenas - Děkuji panu Hrábkovi za anketu, ale bylo by možná dobré udělat i anketu, co si občané přejí a potřebují nejvíce. Tady v této anketě bude a je výsledek zřejmý. Hlasují především sportovci a pro ně je priorita zimní stadion. Ale ruku na srdce, můžeme si takový luxus ve Stříbře nyní dovolit? Dle některých informací, je to investice 50 miliónů, což dělá spoluúčast k dotaci 7,5 miliónů a to nepočítám s vedlejšími náklady (úvěr, zmíněná ekonomická studie atd.). Ohledně cesty. I kdyby projekt velkého zimáku nezasáhl do stávající přístupové cesty, tato cesta potřebuje minimálně rekonstrukci. Lidé, kteří bydlí podél cesty ke kluzišti, by to jistě uvítali. A to nemluvím o parkovišti. Někde v diskuzi jsem viděl (slyšel) i upozornění na další problém. Díky tomu, že chlazení leží na asfaltu, je to z požárního hlediska nebezpečné v případě kompletního zastřešení. Tak nevím, co je na tom pravdy. Myslím si, že naše největší problémy a to co nám nejvíce vadí, vyřeší lehká konstrukce. Vždyť přece nemusí vypadat jako na těch fotkách. Hlavně, že se nám nebudou rušit hokeje z důvodu rozmarů počasí. Mně osobně nevadí dojít si těch pár metrů z kabin na Baníku na led. Jsme sportovci, kteří to dělají pro sebe. A zázemí na Baníku je pro nás dostačující, copak jsme nějací profesionálové? Já chci pro sebe něco dělat a tak si v létě, pokud chci hrát hokej, zaplatím a jedu do Plzně, Třemešné, Domažlic... Nemám s tím problém, každý sport něco stojí. Ale samozřejmě by bylo dobré, pokud se bude se zimákem něco dělat, vytvořit tribunu pro diváky.
15.03.2011 - 22:16:38
rejpal - Pro Pepu:Já se tu bavím o tom, že kluziště bylo uděláno špatnou technologii.Je mi jedno kdo jak hlasoval ale jak bylo kluziště postaveno a proto říkám, že to je paskvil a starosta je od toho aby si zjistil jakou technologii a jak se bude stavět, ale chápu že učitel a odborář těžko rozumí stavařině a proto by měl mít lidi kteří mu poradí - to asi nemá a někdo za to musí mít odpovědnost a kdo jiný než starosta který podepisuje smlouvy?Stejnej prů..r jako je kluziště bude i oprava náměstí a už se těším až tu budete zase říkat, že pan Nenutil za to nemůže ale můžou za to zastupitelé a on je jen jeden z 15 zastupitelů.Jestlipa Pepo(hlásná troubo socdem) víš kolik bude stát udržba náměstí ročně(omlouvám se, že odbočuju od tématu ale jen tak pro zajímavost?)
15.03.2011 - 21:22:40
Pepa - Pro rejpala: Zrušení znamená vrácení dotace. Ing. Votava o kluzišti nemohl rozhodovat, protože nebyl zastupitel, Mgr. Nenutil ano, ale pouze jako jeden z patnácti řádně zvolených zastupitelů a to na mimořádném jednání zastupitelstva dne 10.7.2006 (http://brana.mustribro.cz/usneseni/usneseni_zm_36_2006.zip) v jednacím sále v přízemí radnice. Zastupitelstvo tehdy nejdříve zrušilo rozhodnutí zastupitelstva z 2. 2. 2006 o vybudování velké ledové plochy o rozměru 26x56m (I. etapu výstavby zimního stadionu), což ale znamenalo úplné odmítnutí dotace a ve Stříbře by se nebruslilo, proto ti, co zrušili velkou ledovou plochu, posléze dali zelenou malému kluzišti o rozměrech 20x45m. Mgr. Nenutil byl jedním z těch, co hlasoval pro velkou ledovou plochu. Lituji, ale budete si muset najít jiné viníky. A hlavně si příště prověřte fakta, než začnete někoho pomlouvat. Josef Hrábek
15.03.2011 - 20:07:37
Pepa - Pro pana Šůchu: Já vím, že to využití zimáku v Tachově z minulého týdne, které jsem zveřejnil, není zdaleka takové, jako v plné sezóně, ale i tak je obsazení velice slušné. Bohužel na internetových stránkách byl o víkendu, kdy jsem článek psal, pouze týden minulý a pak týden jarních prázdnin, kdy je „násilně“ ponechán větší prostor pro volné bruslení. Kdybych umístil využití zimáku z plné sezóny, zase by se někdo ozval, že to tak není po celou dobu provozu zimního stadionu. Josef Hrábek
15.03.2011 - 15:48:19
vpech - Dobrý den také bych rád něco napsal. V první řadě bych chtěl říct,že Stříbro a také spousta sportovců má obrovské štěstí, že máme p. Votavu, protože pro nás všechny sehnal dotace a tolik potřebné prostředky pro vybudování slušného zázemí pro široké spektrum sportovců. Jiná věc je ta, jak se k tomu postavilo minulé vedení a jak stavbu realizovalo...to bych raději nekomentoval, protože to už tady zaznělo. Ale zároveň by se mělo dnešní zastupitelstvo poučit a lidé co do toho mají co mluvit a nedělat stejnou nebo podobnou chybu a pořádně to promyslet. Raději se poradit s odborníky a taky se třeba rozjet po kraji, podívat se a poučit jak to kde funguje a za jakých podmínek. Jsem jeden z mnoha lidí co dojíždí za hokejem několikrát týdně do Plzně, Třemošné ale také do Tachova a musím říct, že nás opravdu není jen pár jak tady zaznělo. Je nás dost a každým rokem lidí co se hokeji začíná věnovat je pořád víc a víc, proto si myslím, že by bylo dobré s ohledem do budoucna vybudovat kvalitní podmínky pro budoucí generace sportovců. Myslím si, že by bylo vhodné řešit jiné "paskvily" které bude město realizovat viz Stříbrské náměstí...jděte se podívat během slunných dní odpoledne na náměstí a pak zjistíte pro koho vlastně nové naměstí budujete. Pro nám všem přeji aby se naši zastupitelé rozhodli opravdu "správně". Přeji všem krásný den.
15.03.2011 - 14:44:55
vsucha - Pro ostatní: Udělejte si výlet do Nejdku, to je takový cca 8000 městečko nedaleko Karlových Varů a podívejte se jak si poradili se zastřešením.
15.03.2011 - 14:43:33
vsucha - Pro pana Hrábka: Požít rozpis ze závěru sezóny toje opravdu seriozní přístup.
15.03.2011 - 14:41:34
vsucha - Ačkoliv nejsem voličem ČSSD, musím se ohradit proti napadání p. Votavy. On jako jeden z mála politický činitelů tohoto města vždy zastával názor vybudovat standartní (důstojíný) zimní stadion. Do toho vstupovali různí dnes již bývalý, ale i současní zastupitelé Stříbra s návrhy nad kterými zůstává rozum stát. Nejdříve vybudování mini kluziště, potom rozšíření na standartní rozměry s nestandartním chlazením a podložím. Nechali si zpracovat několik projektů za slušný peníze a nic. Nyní přichází s třešničkou na dort. Mrzí mi, že lidé, kteří se velmi rozčilují nad projektem revitalizace náměstí, se dokáží zabývat něčím takovým jako je výše představený paskvil. Mám jen jednu prosbu. Než toto, to raději vůbec nic.
15.03.2011 - 14:21:02
J Šůcha - Myslím si, že levnější alternativa zastřešení by určitě zlepšila současný stav, ale rozhodně to není ta správná volba.Stále je dost nevýhod tohoto zastřešení(žádné zázemí, žádný prostor pro diváky a klima otevřeného stadionu), mělo by se dívat trochu do budoucna, aby toto sportoviště bylo provozu schopné i za několik desítek let.Nyní, když je šance získat dotaci na plnohodnotné zastřešení, by byla chyba nevyužít toho.Jsou také názory, že pro těch pár lidí, co stadion využívá, nemá smysl dále investovat, tento názor může mít pouze člověk, který nemá žádnou představu, jak jsou využívány zimní stadiony.Když vezmu příklad stříbrského kluziště, tak mimo volné bruslení každý den využívá cca 30-40 hráčů hokeje +mládež.Na stříbrském kluzišti se hraje neregistrovaná soutěž, kde je 8 mužstev + 2 mužstva, co hrají registrovanou soutěž a cca dalších 6 paret lidí, kteří si chodí zahrát jen tak.Kvalitním zastřešením a vybudováním zázemí, by se zájem výrazně zvýšil.Jaké jiné sportoviště je takto využívané?Ve Stříbře nemáme bazén, ani koupaliště a když je tu alespoň to kluziště, tak by se mělo dodělat pořádně.Vždyť tady nemáme nic za vším jezdím cca 30km od stříbra.Doufám, že zástupci města se rozhodnou správně.
15.03.2011 - 13:14:52
vaclav Votava - Pro "rejpal " : Vážený pane/ paní / než začnete hovořit o paskvilu a jeho původcích, tak si obstarejte informace jak se věc se zimním stadionem měla a jak se vyvíjela. Kritizovat dokáže každý. Ano, podařilo se mi v rámci poslanecké iniciativy zajistit pro město Stříbro finanční prostředky na stavbu zimního stadionu ve výši celkem 27,5 mil. Kč. Svoji představu jak stavbu realizovat / v etapách, s regulerní hrací plochou, s odpovídající technologií chlazení ap. / jsem přednesl tehdy i zastupitelům města. Bohužel, nebyla tehdy vůle z jejich strany k takovému postupu. Rozhodli se pro jiný postup. Kdo se účastní zastupitelstev, ví o čem hovořím. Nicméně ani to, jak byl stadion realizován, bych si nedovolil nazvat paskvilem. Pokud vím, do té doby ve Stříbře žádný ZS nebyl a nebyla tedy ani možnost bruslení či hrát hokej. Vznikla řada mužstev,dospělých, mládežnických, registrovaných či neregistrovaných a v tom vidím také přínos. Samozřejmě, že je nutné z provozních důvodů / a ekonomických / stadion zastřešit. Ne polovičatě nějakou stříškou, to skoro nic neřeší. Nabízel jsem v tomto směru vždy spolupráci, upozorňoval jsem, že je třeba se pokusit o získání dotace z evropských fondů např. ROPu. Ale o tom rozhodují zastupitelé a je na nich, jaké si stanoví investiční priority / i s ohledem na finanční možnosti města /. To již nezáleží na mně, ale moje nabídka na spolupráci / i jako občana Stříbra / stále trvá. Pěkný den. Václav Votava
15.03.2011 - 11:09:19
ladislav - Prosím už žádná polovičatá řešení ve jménu úspor. Konečným výsledkem pak bude opět nespokojenost obyvatel a ledová plocha zkažená nadvakrát. Buďto to udělejte kvalitně hightech se vším všudy, nebo nic. Vše ostatní bude v konečném důsledku znamenat opět zase jenom prodělek a celkovou nespokojenost.
15.03.2011 - 08:47:52
PU12 - Pro "rejpal": To není jen o starostovi.... V zastupitelstvu je 15 občanů města. Za každého starosty se dějí nějaké "pitomosti". To svědčí též o tom, že pracovníci odborů na MÚ nejsou zrovna odborníky na svém místě. V poslední době je přímo zarážející, že doprava se odvádí od okolí škol, zatímco ve Stříbře místní odborníci naplánují spojku dvou sídlišť přímo pod okny gymnázia. To vymyslela opravdu "hlava". A těch nesmyslů se dá vyjmenovat podstatně více. A co se týká kluziště - zastřešit, zlevnit provoz a snažit se o co nejvyšší využití školami, veřejností, hokej. spolky apod. Jiří URBAN
15.03.2011 - 08:21:52
rejpal - Ještě tu chybí zrušit uplně tento drahej paskvil - pro to bych hlasoval já. A nebo ať si to zaplatí pánové Votava a Nenutil, kteří mají největší podíl na tomto paskvilu. Oni by si takovou věc u sebe doma nepostavili.Pro reakci na článek musíte být přihlášen

Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro