Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 13. června 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czANKETA k záměru města Stříbra

zřídit pro občany města službu SMS InfoKanál

Otázka č.1: Podporujete záměr Města Stříbra zřídit pro občany města službu SMS InfoKanál? (SMS komunikace s občany je založena na prvotní dobrovolné registraci občanů pomocí jedné SMS, která je zpoplatněna dle jejich tarifu.)

Otázka č.2: Zapojil(a) byste se do takovéhoto informačního krizového systému a využíval(a) byste tuto informační službu o krizových situacích, mimořádných událostech nebo haváriích na území města Stříbra, přihlášením se k odběru takovýchto SMS?

Otázka č.3: Jaké oblasti bezpečnosti by podle Vás, občana města Stříbra, měla jako nejdůležitější tato služba zabezpečovat?

Otázka č.4: Měl byste jako občan města Stříbra zájem o rozšíření této neplacené služby o další zprávy z oblasti veřejného života (kultura, sport, …), které by byly zpoplatněny?

Výsledky

Otázka č. 1
Odpověď: ano 22x | ne 53x

Otázka č. 2
Odpověď: ano 23x | ne 52x

Otázka č. 4
Odpověď: ano 10x | ne 65x

14.04.2011 - 19:15:42
many - Ahoj Romane. na základě rozhodnutí rady města se provádí tato anketa ke zjištění předběžného zájmu občanů o službu vyrozumění o krizových situacích a mimořádných událostí. Městu jde o to nalézt co nejlevnější a nejefektivnější způsob komunikace i s těmi občany kteří : + nepoužívají internet, + jsou v místě možného ohrožení bez internetu, + je obtížné je v terénu (u vody, a pod.. nalézt a vyrozumět či varovat) jde o reakci vedení města na povodně z letošního roku,a let předchozích, jakož i na skutečnost že je město (dnes již v rozsahu celého svého území) povinno ze zákona zajistit vyrozumění obyvatel v případě vzniku nebezpečí. (např. zákon č. 240/2000Sb. a další...) V minulosti (loni byla nabídnuta dotace) se zvažovala možnost veřejného rozhlasu jako mají nově budovaný v Kladrubech, Kostelci, Černošíně, Bezdružicích atd... ale prvotní náklady náklady byly řádově ve výši několika statisíc korun s nutností pořizovat další elektronické technologie pro naplnění podmínek čerpání dotace, a proto minulé vedení města od budování veřejného rozhlasu upustilo. Zde se nabízí možnost vyrozumět a varovat občany města za prvotní náklady cca 6tis. korun za rok + náklady na odeslané sms, přičemž systém je propracovaný na konkrétní lokality a varianty ohrožení. Co se týká způsobu evidence tel. čísel, tento systém je technologicky zabezpečen a je ochráněn k zamezení přístupu nepovolaných osob, když registrace se v jiných městech v ČR osvědčila právě tzv. registrační sms v níž jsou základní údaje k začlenění telefonu (ne osoby) do cílové skupiny pro vyrozumívání a varování. Doufám že jsem takto ve zkratce uvedl alespoň ty nejzákladnější prvky, proč byl tento návrh dán na základě doporučení Povodňové komise města Střříbra do rady města a proč chce rada města Stříbra znát názor obyvatel. Vráťa.
12.04.2011 - 12:59:24
roman jarabica - Vzhledem k omezeni IP a tak trochu omezené anketě reaguji tímto způsobem. Registrace přes SMS? - Je to sice nejjednodušší, ale pro potřeby města a zamezení "zbytečného otravování" ostatních by byla lepší internetová + papírová registrace (pro ty, kteří NET nemají). Zde se totiž může nechat zakroužkovat i odkud člověk je (mám na mysli část obce, chatovou oblast, ...). Proč psát někomu ze severního, že na přehradě se zvedá voda a hrozí zatopení té a té chatové oblasti. Naopak proč psát chatařům, že na severním je pravděpodobný únik plynu, a tak by bylo lepší nechat zavřená okna? Zapojil by ses? - Já určitě ano. Jaké oblasti? - silný déšť, vítr či sněžení, krupobití, zákazy vstupu do lesa, parku a jiných oblastí, již zmíněné havárie plynovodu, vodovodu nebo třeba ropovodu, který vede nad Stříbrem a může ohrozit řeku. Jiné než krizové věci? - No rozhodně ne, vždyť právě od toho níže zmiňované prostředky jako je internet a jiné. Nevím, kolik lidí nosí s sebou stále zapnutý NTB s připojením k internetu, ale mobil má většina lidí, takže jasně mobil. Přeposílání E-mailu je sice hezké, ale ten, kdo nemá mobil s podporou E-mailu se dozví jen pár informací o tom, od koho mu zpráva přišla, ... a na varování samotné místa moc nezbyde. Chápu, že někomu se to může zdát zbytečné, ale to je vždy jen do té doby, než se to týká jeho samotného, či někoho z nebližšího okolí. To už je ale naše "česká nátura".
12.04.2011 - 12:15:59
občan - ..město bylo mrtvé už dávno, změnit ty sprasky, které nasekalo minulé zastupitelstvo nelze za týden..samozřejmě odskákají to oni, klasika.
12.04.2011 - 08:15:16
ladislav - Omlouvám se že budu sprostý, ale takovýhle stupidní vedení města (Plánka a spol...) už jsme tu dlouho neměli. Je mi jedno, kdo vymyslel tutu anketu a potažmo připitomělé služby v podobě nějakých krizových SMS zpráv, ale začíná mi být z toho mdlo, ty lidi tam vůbec neví co mají pořádně dělat a vymýšlí jen samé kraviny. To nemluvím o tom jakým způsobem vyhodili P.D. minulý týden z MKS, dobytkové hadr, Sihelská je největší špína co si umíte představit. Dokud tady bude toto vedení města, tak je Stříbro mrtvé ....
11.04.2011 - 18:43:33
many - to "půta" = souhlas, pouze bych poznámku směřoval na vedení města jako zadavatele anket to cuk = nemám s tím využíváním jiných alternativ problém, pouze podotýkám, že na "http://www.czechiatwitter.com/o-projektu/" jsou inforamce kde konkretizují tuto platformu "twitter" jako free jen na internetu. Posílání sms zpráv je zpoplatněně běžným tarifem operátora a to by pak byl spíš krok z5 než vpřed. Fakt je, že já bych byl asi rád kdyby mi někdo dal rychle SMSkou vědět, že se něco vážnýho v mým okolí děje, navíc když by to nemělo nic stát, ale pokud si bude většina z nás přát žít s blaženým pocitem nevědomosti, asi to přežiju a půjdu si schánět informace, jak to jen pude.
11.04.2011 - 18:27:55
pavel půta - přestante s anketami, začněte prosím řádně hospodařit
11.04.2011 - 16:40:48
Pepa - To je sice pravda, ale ne každý má internet, ale většina už má i mobil a většinou i u sebe. Tak by se dalo např. minulý pátek upozornit na zákaz vstupu do parku (http://www.stribro.cz/bread.php?id=3443). Na druhou stranu je pravda, že by se nechaly zdarma rozesílat e-maily a pokud by si příjemci nastavili přeposílání na mobil, tak by výsledek byl stejný. Chtělo by zjistit u jednotlivých mobilních operátorů možnosti nastavení přeposílání a udělat občanům jednoduchou a srozumitelnou příručku, jak si mají přeposílání na mobil nastavit. Josef Hrábek
11.04.2011 - 14:16:12
mecenas - Souhlas, ušetřené finanční prostředky,se dají použít jinak.
11.04.2011 - 13:52:59
cuk - .
11.04.2011 - 13:51:54
cuk - Podle mě vyhozené peníze. Udělejte příslušným pracovníkům redaktorský přístup na stribro.cz ať informace píšou sem. A nebo se naučte používat twitter. Pokud to zvládnete dobře, tak se o Vás bude i třeba mluvit a psát jako o průkopnickém městu, které se toto médium naučilo používat.Pro reakci na článek musíte být přihlášen

Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro