Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 25. dubna 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Cyklokros: Štybar v belgickém Overijse pátý

Po sobotním GvA Troffe v belgickém Essenu ...

jel Zdeněk hned v neděli jedničkový závod v belgickém Overijse. Naplno se však u něj projevila plná tréninková zátěž z minulého týdne ze španělského kempu týmu Telenet Fidea. Navíc byla dost velká zima, takže se nikomu samostatně jet nechtělo a první dvě kola se jelo pohromadě, když v čele závodu z našich bylo vidět Zlámalíka a Štybara.

Při průjezdu do třetího kola šel ale na silnici dopředu mistr světa Niels Albert a po nájezdu do terénu ihned zvýšil tempo. Jeho nástup zachytil jen Kevin Pauwels, zbytek startovního pole si jel dál svoje tempo, takže Albert s Pauwelsem během dvou kol najeli 25" náskok před dvojící Sven Nys a Bart Aernouts, která v pátém kole odskočila na 12" od hlavního pole.

V šestém kole začal Pauwels ztrácet na Alberta a Aernouts na Nyse. Nys v sedmém kole dojel Pauwelse a začal se mu vzdalovat. Pauwels ale překonal krizi, sjel si Nyse a v posledním kole mu nastoupil, aby dojel druhý za vítězným Albertem. Třetí dojel Nys a pro čtvrté místo si dojel Aernouts, který si v cílové rovině uhájil svůj náskok před za ním spurtujícími Zdeňkem Štybarem a Tomem Meeusenem.

Zdeňkovi se z plného tréninku víkendový dvojzávod nejel moc dobře, přesto dojel v sobotu třetí a v neděli pátý v závodech obsazených celou světovou cyklokrosovou špičkou. Tento týden bude jeho příprava směřovat na nedělní Světový pohár v Kalmthoutu, který můžete ze záznamu sledovat 20.12.2009 od 18:25 na ČT4 Sport.