Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 29. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Atletický klub TJ Baník Stříbro

informuje ...

3 české národní rekordy na kontě Jakuba Davidíka, stříbrné medaile z mistrovských šampionátů na krku Štěpána Trávníčka, Adama Fliegela a spoustu osobních rekordů!!!

Touto větou by se dalo shrnout posledních pár závodních týdnů atletického klubu TJ Baník Stříbro. 27. 8. 2020 se konala Velká cena města Chebu, kde nemohl chybět samozřejmě ani Jakub Davidík. Závod na 1000 m suverénně ovládl a k tomu všemu časem 2:22,48 vytvořil nový národní rekord juniorů.

Neuběhly ani dva týdny a o Kubovi už opět věděla celá česká atletika a nejen ta! 8. září 2020 startoval Davidík na Zlaté tretře v Ostravě, kde předvedl na trati 800 m něco neskutečného - 32 let starý rekord dokázal pokořit o téměř celou vteřinu, když proběhl cílem v čase 1:46,67 min. Aby toho nebylo málo, tento čas znamená 3. nejlepší juniorský čas světa!

Kubovi chyběl už jen juniorský rekord na trati 1 500m a tak odjel poměřit své síly na Kladno se zahraničními běžci. Vše se povedlo tak, jak mělo a skvělý Jakub Davidík si připsal nejrychlejší juniorský čas za posledních 30 let v České republice. Hodnota nového rekordu je nyní 3:40,73 min.

Kuba už má na svém kontě 9. národních rekordů, z toho právě 3 dokázal získat během jednoho měsíce! O tom, že se pod vedením trenéra Alexandra Matulky rodí úspěšní běžci, svědčí i stříbrná medaile Štěpána Trávníčka z MČR juniorů a dorostenců. Trávníček na trati 800 m zaběhl kvalitní čas 1:54,38 min a za zlatou medailí zaostal pouze o 0,44 s. Štěpán měl zaběhnutý limit na Mistrovství Evropy právě na této trati, bohužel k momentální situaci se ME nekonalo, ale pevně věříme, že se podobných úspěchů dočkáme i v dalších letech.

Dalším juniorem, který se v Ostravě představil byl Tomáš Všetička. V závodě na 100 m si zaběhl čas 11. 67 s. Jedinou dorostenkou hájící barvy Baníku byla Denisa Hrušková, která se představila hned ve 3 disciplínách. Nejlépe se Denise vedlo ve vrhu koulí, kde obsadila krásné 5. místo výkonem 13,02 m. V její hlavní disciplíně, hodu diskem, bohužel zapsala dva křížky a poslední pokus ji stačil na celkové 9. místo. V hodu kladivem obsadila místo desáté.

Posledním úspěšným medailistou z MČR byl Adam Fliegel. 20. září 2020 se na mistrovském šampionátu žactva v Třinci představil ve vrhu koulí a výkonem 15.07 m dosáhl na stříbrnou medaili. Během půl roku dokázal společně se svou trenérkou Kamilou Všetičkovou vylepšit své maximum o 1,62 m.

Dalším zúčastněným byl sprinter Miroslav Houžvička, kterého bylo možné sledovat v závodě na 60 m (7.52 s) a 150 m, kde si zaběhl nový osobní rekord (18.01 s) a obsadil tak celkové 15. místo. V kategorii žákyň reprezentovala Baník ve sprintech Adéla Košátková v závodě na 60 m (8.09 s) a 300 m (43.35 s). Bohužel jedna z favoritek, Tereza Záhořová, na start sprinterských disciplín kvůli zranění nenastoupila, o to více se těší na halové závody, kde ukáže vše, co v ní dřímá.

Úspěšné byly také překážkářky v závodě na 200 m př., Hana Kozlová doběhla 4. ve svém rozběhu s časem 30. 49 s, Viktorie Ulčová 6. v čase 31.05 s. Viktorie, svěřenkyně trenérky Veroniky Matulkové, se představila také ve výšce, ze které si odnáší celkové 18.místo.

Běžkyně Tereza Burlová startovala v závodě na 800 m, kde si zaběhla nový osobní rekord (2:22,12 min), bohužel finále ji uteklo o pouhé 2 desetiny. Na trati 1500 m si pro celkové 16.místo doběhla Barbora Nováková časem 5:47,60 min.

Zástupce jsme měli i v dlouhých bězích s překážkami. Michal Pergler doběhl v závodě na 1500 m překážek na celkovém 6. místě v čase 4:42.12 min. Jeho oddílový kolega Jiří Špiroch startoval ve stejné disciplíně a díky novému vylepšenému osobnímu rekordu 4:44,27 min se umístil na celkovém 8. místě. Posledním běžcem byl Václav Steinbrücker, který reprezentoval Baník v běhu na 3 000 m. V novém vylepšeném maximu (11:24,83 min) si doběhl pro celkové 15.místo.

V posledním závodě štafet 4x300 m jsme startovali v kategorii žákyň i žáků. Štafeta ve složení Ulčová, Kozlová, Burlová, Košátková vylepšila svůj loňský čas téměř o 5 vteřin (2:55,50 min) a zasloužila se tak o celkové 13.místo. Štafeta chlapců ve složení Houžvička, Špiroch, Fliegel, Pergler obsadila celkové 10.místo a vylepšila také svůj loňský čas, tentokrát o 11 vteřin (2:38,74 min).

Výsledky svědčí o tom, že stříbrská atletika ukrývá spoustu talentů, o kterých v budoucnu ještě mnoho uslyšíme.

Dne 22.09.2020:Kamila Všetičková