Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 29. března 2024

Davidík, Krejčí a Trávníček na MČR.

MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v hale!

Davidík, Krejčí a Trávníček na MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v hale!

15. a 16.2. v Ostravě proběhlo MČR v atletice. Z Baníku byli vysláni hned tři nadějní atleti.

Ten nejcennější kov získal Jakub Davidík na trati 3000 m. Jeho vítězný čas byl 8:36.78 min, pro který si doběhl stylem start – cíl. Se svým trenérem Alexandrem Matulkou už se nyní připravují na nadcházející letní sezónu. Přípravu směřují k MS juniorů, kde by se Jakub rád představil na trati 800 m.

Dalším adeptem na medaili byl Štěpán Trávníček, který suverénně zvítězil ve svém rozběhu na 800 m časem 1:57.96 min a zajistil si tak přímý postup do finále. V nedělním finálovém závodě bohužel při seběhu došlo ke kolizi a Štěpán celý závod běžel s napůl vyzutou botou. I přesto si doběhl pro kvalitní čas 1:59.05 min a celkové 4. místo. Ani Štěpán nemá malé cíle a pečlivě se už připravuje, aby mohl usilovat o nominaci na ME dorostenců v Itálii.

Posledním atletem ze Stříbra byl Matyáš Krejčí, který se představil na trati 400 m. Matyáš si doběhl pro nový osobní rekord, který má nyní hodnotu 51.80 s.