Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 26. května 2020 a svátek má Filip
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czFestival industriální kultury


Ve dnech 16.-17. června 2019 proběhl ...

ve stříbrském hornickém skanzenu Festival industriální kultury Plzeňského kraje. Horníci se snažili návštěvníkům nabídnout i jiné zajímavosti, mimo vlastní štolu Prokop. Vedle skanzenu byl otevřen plně funkční válečný bunkr, ostrostřelci zajišťovali občerstvení a na volném prostoru před skanzenem nám společnost Merlet  představila několik historických stánků s historickými řemesly (s kovářem, brašnářem, truhlářem a tkadlenou). Samozřejmě jezdil hornický vláček. Prohlídky štoly se konali po celý den. Určitě i velmi intenzivní sobotní slunečné počasí nám ubralo spoustu návštěvníků. Mezi hosty byli nejen cyklisté a motorkáři a ti, kteří přijeli přímo dle programu festivalu. Od nás pokračovali do nově otevřeného kaolínového dolu v Nevřeni a pak buď do stavebně technického muzea v Plasích, nebo do Plzně. Nedělní ráno nás překvapilo zamračenou oblohou a vytrvalým deštěm, který posléze ustal a neděle se stala krásným posledním dnem tohoto týdne. Prohlídky ve štole Prokop probíhali opět po celý den. Můžeme konstatovat, že oba dva dny se vydařili, dorazilo k nám mnoho návštěvníků, kteří zde byli poprvé a odcházeli nadšeni. Z mnoha stran jsme slyšeli jen chválu za odvedenou několika letou rekonstrukci štoly členy spolku, kteří o hornictví na začátku toho moc nevěděli, přesto se stali plnoprávnými členy. Závěrem musíme konstatovat, že naopak ku škodě, místních stříbrských občanů přišlo pomálu.

K.Neuberger

Zdař Bůh

Dne 17.06.2019:Karel Neuberger


23.06.2019 - 22:44:33
Alena Zíková - Akce to byla opravdu pěkná. Ale přesně jak píšou přede mnou. Nebyla asi moc dobrá propagace u místních občanů. Dost lidí o tom vůbec nevědělo. Já jsem to zjistila náhodou v neděli ráno, kdy to na mě vyběhlo na FB. Jelikož jsme odpoledne odjížděli pryč, tak jsem tam aspoň během poledne se synem na chvilku zaběhla. Moc se nám to líbilo a zároveň mě potěšilo, že jsem tam viděla hodně cizích návštěvníků. Těším se opět na příště.
19.06.2019 - 05:11:31
georges - ...bohužel o této akci asi nikdo nevěděl,stejně jako já a proto přišlo i málo lidí :-(.Pro reakci na článek musíte být přihlšen


Publikování nebo šíření článku a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro