Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 26. března 2026
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
fanstyby.stříbro.cz



DEN EVROPSKÝCH PAMÁTEK V MUZEU




Den evropských památek EHD – Stříbro 14. září 2013

Tato kulturní akce  byla již tradičně pořádána opět Městským muzeem ve Stříbře ve spolupráci s ostatními partnery.  Zájemci si mohli vyzvednout v informačním centru muzea památkový list  s kterým potom putovali po jednotlivých, v tento den i výjimečně zpřístupněných památkách, kde si do předtištěných vzorů si sami dávali příslušná razítka. Kompletně vyplněný památkový list byl na závěr předložen  v informačním centru muzea a po zásluze odměněn drobným upomínkovým předmětem. Pro dětské návštěvníky  byly připraveny barevné nafukovací balonky s obrázkem muzea.

Volná prohlídka muzea byla doplněna divadelně šermířským vystoupením Skupiny historického šermu a tanců Gloria Plzeň pod záštitou agentury Rylan. To uskupení ve třech časových termínech sehrálo přestavení v živých obrazech  v různých prostorách muzea s názvem „Chebské události“, které vlastně pojednává o posledních dnech generalissima  Albrechta z Valdštejna a je důvěrníků zákeřně zavražděných roku 1634 v Chebu. Ptáme-li se proč toto předsta vení  v muzeu v budově minoritského kláštera, odpověď je nasnadě.  Oběti  tohoto krvavého dramatu byly na rozkaz cisaře Ferdinanda, během transportu do Vídně, pohřbeny v našem městě v ambitu minoritského kláštera.

Tímto způsobem se snažíme naším občanům připomenout i méně slavné okamžiky v historii našeho města. V den evropských památek muzeum navštívilo 360 návštěvníků, vyhlídka z kostelní věže potěšila 170 milovníků památek. 

Na závěr děkujeme všem partnerům, kteří se s námi podíleli na důstojném průběhu této kulturní akce a všem studentům brigádníkům, kteří nám pomáhali zpřístupnit památky ve městě i jeho okolí.

                                                                                                                               RNDr.Zbyněk Navrátil





Dne 16.09.2013:Alena Šilháčková





Pro reakci na článek musíte být přihlšen


Publikování nebo šíření článku a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro