Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 15. února 2026
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
fanstyby.stříbro.cz



Zápas Stříbro vyhlašoval nejlepší zápasníky roku 2009


Trenéři stříbrského zápasu přivítali na vyhodnocení nejlepších zápasníků uplynulého roku i zakladatele zápasu ve Stříbře Františka Pečeňu...

 

V předchozích letech se vyhlašování nejlepších stříbrských zápasníků odehrávalo v Mariánských Lázních, kde stříbrští borci nalezli partnera v podobě Františka Hejplíka, předsedy a trenéra oddílu zápasu Sokol Mariánské Lázně, a kde pravidelně mají letní soustředění. Tentokrát však vyhlášení probíhalo ve Stříbře za účasti pozvaných hostů a samozřejmě i mladých úspěšných zápasníků.

 

Každý z trenérů zhodnotil ze svého pohledu uplynulý rok a přidal i přání do budoucna. Nechybělo ani poděkování za celoroční práci a úspěchy.

 

Poté si vzal slovo zakladatel úspěšné tradice zápasu ve Stříbře pan František Pečeňa, který svým následovníkům vyprávěl o začátcích a historii stříbrského zápasu.

 

František Pečeňa začínal jako zápasník v Novém Jičíně, který soutěžil ve 3. lize. Vojna zavála Františka Pečeňu do Stříbra, kde v letech 1961 až 1963 hájil barvy Dukly. Poté se zde oženil a v rámci akce „Buď fit" založil oddíl zápasu. Jako trenér v něm poté působil dlouhých 23 let. „Bylo to velice dobré období, získali jsme 13 titulů mistra republiky.  Však tehdejší naši úspěšní žáci, jsou dnes vašimi trenéry," zavzpomínal František Pečeňa na počátky zápasu a úspěchy dnešních trenérů Tomáše Adama a Jiřího Kožíška. „Když se ke mně tehdy přidali jako trenéři bratři Goldobínovi, mohl jsem se věnovat více organizaci v oddílu. To co vy dnes máte a berete jako samozřejmost, za nás nebylo. Neměli jsme žíněnku, zápasilo se pod širým nebem a v plavkách, protože nebyly peníze na tělocvičnu a dresy. Také politická situace nás nutila říkat věci, které se sportem nesouvisely, ale pro existenci oddílu to bylo nutné," pokračoval dále pan Pečeňa. „Važte si tedy toho, co máte a co zde podařilo vybudovat," uzavřel své vyprávění zakladatel stříbrského zápasu pan Pečeňa.  

 

Na něj navázal další trenér Michael Janda, který připomněl, co vše se podařilo v poslední době pro zápas udělat a získat. Jako například nová žíněnka, která stála nemalé finanční prostředky. „Presto že Stříbro nemá víceúčelovou halu, kde by mohli kluci soutěžit a předvádět své umění divákům, podařilo se nám získat pořadatelství prvního a čtvrtého kola Oblastního mistrovství družstev a jednotlivců pro Plzeňský a Karlovarský kraj. Mistrovství pořádáme v Kulturním domě ve Stříbře, kde je zázemí i pro diváky a můžeme tak tento sport představit i veřejnosti a prezentovat naše město," pokračoval Michael Janda. Závěr roku byl zpestřen exhibičním vystoupením vybraných zápasníků na sportovním vánočním dni partnerského města Vohenstrauss.

 

Poté již převzali mladí zápasníci z rukou svých trenérů pamětní listy a poháry za celoroční práci a reprezentaci Zápasu Stříbro.

 

Nejvýznamnější úspěchy roku 2009:

 

Mistrovství ČR ve volném stylu:

1. místo - Jiří Svoboda (kategorie junioři do 96kg)

1. místo - Filip Malý (kadeti do 76kg)

2. místo - Filip Malý (junioři do 74kg)

2. místo - Jan Matějka ( žáci do 59kg)

3. místo - Jan Adam (junioři do 84kg)

4. místo - Karel Brabec (žáci do 59kg)

5. místo - Ondřej Jaša (kadeti do 76 kg)

6. místo - Richard Beneš (junioři do 60kg)

6. místo - Lukáš Adam (žáci do 53kg)

 

Oblastní liga družstev žáků:

3. místo - starší žáci

5. místo - mladší žáci (pouze 2 borci soutěží v této kategorii za Stříbro)

 

web: http://zapas-stribro.wz.cz/





Dne 16.12.2009:Bc. Karel Lukeš





Pro reakci na článek musíte být přihlšen


Publikování nebo šíření článku a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro