Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 20. dubna 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Mladší žákyně stříbrné

Mladší žákyně stříbrné v Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje družstev

V neděli 15.9.2019 se v Plzni konalo finále Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje mladšího žactva, kde samozřejmě nechyběla ani družstva TJ Baníku Stříbro.

Družstvo mladších žákyň dokázalo vybojovat celkové 2. místo! Níže se můžete podívat, jak si vedly jednotlivé závodnice:
Největší zastoupení mělo Stříbro na nejkratším sprintu. V prvním rozběhu se představily hned dvě stříbrské sprinterky, Tereza Záhořová, která vyhrála časem 8.19 a postoupila tak do finále A a Kristýna Záhořová, které čas 8.97 s stačil na finále B. Tereza jasně potvrdila roli favoritky a ve finále dokázala s přehledem zvítězit v čase 8.14 s a získat tak 11 bodů. Kristýna doběhla ve finále B na třetím místě (8.85 s). V dalších rozbězích se představila Kristýna Mužíková (9.37 s), Zuzana Bednárová (9.93 s), Adriana Würknerová (10.07 s) a Nina Tjunikovová (10.16 s).

Současně s závodem na 60 m probíhal skok daleký a vrh koulí. Za Stříbro startovala ve skoku dalekém Michaela Švábková, která dolétla na hranici 4.78 m a obsadila tak celkové 3. místo. O pár centimetrů méně zapsala Viktorie Ulčová, jejíž výkon 4.61 m stačil na 5. příčku.

Ve vrhu koulí bralo Stříbro celkem 24 bodů zásluhou Terezy Záhořové (1. místo – výkon 11.00 m), Viktorie Bočanové (2.místo – výkon 10.38 m) a Valérie Hradové (7. místo – výkon 8.86 m). Za branami finále zůstaly Markéta Andrlová (7.38 m), Karolína Šperlová (7.29 m), Kristýna Mužíková (7.16 m), Tereza Horáčková (6.69 m).

Další disciplínou v programu byl běh na 800 m, kde s přehledem zvítězila Tereza Burlová v čase 2:31.13 min. 4. místo obsadila Aneta Bittnerová (2:42.55 min), 5. místo Barbora Nováková (2:45.07 min), 11. místo Aneta Matúšková (2:59.23 min) a 14. místo Adriana Würknerová (3:05.97 min).

3 sprinterky z Baníku se představily i na trati 300 m. V prvním rozběhu startovala Tereza Záhořová, která svým časem 44.05 s celkově zvítězila a připsala si tak na své konto dalších 11 cenných bodů. Ve druhém běhu obsadila Lucie Danielová 4. místo (48.93 s) a Kristýna Záhořová 5.místo (49.60 s).

Současně s během na 300 m probíhal závod ve skoku vysokém, kde zvítězila Michaela Švábková výkonem 1.43 m. Výkonem 1.40 m obsadila 3. místo Viktorie Ulčová.

V hodu kriketovým míčkem zvítězila opět atletka Stříbra a to Viktorie Bočanová, která si 11 bodů připsala díky výkonu 49.95 m. 8. místo obsadila Michaela Švábková (38.51 m), 10. místo Markéta Andrlová (34.36 m), 12. místo Tereza Horáčková (31.58 m), 21. místo Valérie Hradová (26.70 m) a 22. místo Lucie Danielová (25.95 m).

Poslední individuální disciplínou byl běh na 150 m, kde v prvním běhu doběhla na 3. místě Viktorie Ulčová (20.66 s) a získala 8 bodů. Zuzana Bednárová doběhla 8. v čase 25.41 s.

Na závěr programu proběhly štafety. Stříbro mělo na startu 3 štafety, z nichž si nejlépe vedla štafeta ve složení Andrlová, Bednárová, Bittnerová, Burlová (35.41 s), další štafeta ve složení Danielová, Matúšková, Mužíková, Záhořová doběhla v rozběhu na 6. místě (36.12 s) a poslední štafeta ve svém rozběhu doběhla na druhém místě ve složení Horáčková, Šperlová, Tjunikovová, Würknerová (38.27 s).

Ve skupině mladších žáků bylo Stříbro značně oslabeno, jelikož nemáme dostatek chlapců v této kategorii. Proto jsme měli na startu i jedince mladší, než je ročník 2006 a 2007.

I přesto se chlapci rvali do poslední chvíle a mnozí z nich si udělali nové osobní rekordy.

Na nejkratším sprintu jsme měli dva zástupce, Ondřej Špiroch doběhl ve svém rozběhu 5. v čase 9.52 s, David Krejčí 7. (10.17 s).

Na 60 m př. se představil Nick Mähler, který ve svém rozběhu doběhl na 4. místě v čase 12.31 s. Matyáš Vosyka si doběhl pro nový osobní rekord na této trati, který nyní je 12.78 s.

Nejvíce stříbrský atletů startovalo v hodu kriketovým míčkem. Nick Mähler si na své konto připsal 6 bodů, když se dokázal dostat do finále a zapsat 43.87 m. Za branami finále zůstali Michal Harvilla (33.25 m), Jiří Tesárek (31.40 m), Jakub Harvilla (29.28 m), Šimon Jiří Turek (27.17 m), Jak Karlík (25.81 m), David Krejčí (25.74 m), Damián David Holeček (25.23 m), Jiří Žůrek (19.64 m).

Další body chlapci získali ve vrhu koulí. Matyáš Vosyka poslal kouli do vzdálenosti 7.01 m, čímž si zajistil 9. místo. Jiří Tesárek vrhnul 6.53 m, což mu vyneslo místo 10.

Pouhé dva zástupce mělo Stříbro ve skoku dalekém, kde se představil Matyáš Vosyka, který dolétl na hranici 4.11m, což znamenalo celkové 7. místo. Těsně za Matyášem skončil Nick Mähler, když zapsal výkon 3.95 m.
Jeden jediný mladší žák z Baníku startoval ve skoku do výšky, a to Jan Karlík, který se díky výkonu 1.21 m umístil na 9. příčce.
V poslední individuální disciplíně, 800 m, se představil Jiří Rejzek, který doběhl ve svém rozběhu na 7. místě (čas 2:40.01 min), na 10. místě se umístil Jakub Harvilla (3:11.56 min). Ve druhém rozběhu zvítězil Stanislav Růžička v čase 2:37.74 min a získal tak 6 bodů. Druhý doběhl Ondřej Špiroch v čase 2:44.07 min.

Výše jmenovaným všichni trenéři moc gratulují a těší se na další společné tréninky a úspěchy.