Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 18. července 2018 a svátek má Drahomíra
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czErasmus+ , ZŠ v Revoluční a projektové setkání žáků partnerských v Polsku
Začátkem letošního školního roku se zúčastnili žáci ze stříbrské základní školy v Revoluční ulici společně s žáky speciálních škol z Polska, Německa, Lucemburska a Chorvatska předposledního mezinárodního setkání v rámci projektu Europäischer Berufwahlpass programu Erasmus+ v polském městečku Gora sw. Anny.

Projektovým tématem byla tentokrát agroturistika a zemědělství. Jako obvykle byl program vskutku nabitý. Započal návštěvou hostitelské školy a vysazením 7 stromů přátelství na školním pozemku. Projektové koordinátorky z partnerské školy v Lesnici připravily workshop s názvem „Bramborová olympiáda“, zaměřený na tvoření artefaktů ze zemědělských plodin a přírodnin - z kukuřice, brambor, luštěnin, slámy apod.

V rámci vzdělávacího programu v agroturistické farmě měli účastníci možnost vlastnoručně si upéct pečivo, vyrobit ze dřeva krmítko pro ptáky nebo poobědvat brambory pečené v popelu. Při návštěvě soukromého zemědělce sbírali na poli brambory, ochutnali domácí produkty a seznámili se se zemědělskou technikou používanou při podzimních polních pracích. Neméně zajímavá a poučná byla prohlídka skanzenu lidových staveb v Opoli a výchovně vzdělávací program „Od zrna ke chlebu“ nebo připomínka dob dávno minulých v expozici Jura Parku v nedalekém městečku Krasiejow.

Kromě „výchovně vzdělávacích“ aktivit a činností byl samozřejmě čas i na zábavu – jednou se všichni sešli u táboráku, jindy zas prosvištěli letní bobovou dráhou, zahráli si společně bowling nebo protančili večer na již tradiční diskotéce.

Tříletý projekt se blíží ke svému závěru a nastává čas bilancování a otázek: co přinesl našim žákům, škole, jaká byla úskalí a zda se připojit k ostatním partnerským školám a pokračovat ve společné práci v následujícím projektu. Převládají samá pozitiva, zanedlouho započne plánování a přípravné práce pro podání nové žádosti o grant.

 

 

 

Mgr. Jasmína Vaňková, koordinátor projektu

Dne 11.10.2017:Jaroslava Londová

Pro reakci na článek musíte být přihlášen

Publikování nebo šíření článků a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro