Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 26. dubna 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Úspěšné vystoupení atletů Baníku Stříbro pokračovalo

Vítězstvím v krajském přeboru se kvalifikovaly ...

starší žákyně Baníku Stříbro do Mistrovství Čech družstev. Konalo se v sobotu 10.září 2016 v Bílině. Soupeřkami jim byla družstva Slavie Praha, Atletika Praha Jižní město, LIAZ Jablonec, AC Syner Turnov, Atletika Litvínov, USK Provod Ústí nad Labem, SKP Union Cheb, AKM Viktoria Plzeň. Děvčata tabulkově očekávala, společně s trenéry, umístění okolo 8.místa. Měla však šanci na dobré výkony jednotlivců i dle disciplín.

Toto družstvo nedisponuje nadprůměrnými sprinterkami, do finálových bojů se žádná neprobojovala. I když Linda Čechová k němu časem 8,41 sec. v rozběhu neměla daleko. Bodový zisk sprinterek přinesl start Veroniky Třískové v běhu na 150 m. Dosažený čas 20,07 sec. znamenal zisk 3 bodů za 8.místo. Běh na 300 m Baník neobsadil. To platí také o běhu na 100 m překážek a 200 m překážek.. Naopak 3 body za osmé místo vybojovala v běhu na 800 m Daniela Fürstová v čase 2:50,80 min. Překvapivě více bodujících závodnic ze Stříbra bylo v běhu na 1 500 m. 5.místo se podařilo vybojovat Karolině Nyklesová (5:41,52 min.) jen těsně 6. byla Denisa Brunátová v čase 5:41,54 min. Bodovaly také Ivana Kvasničková a Petra Vitáková. Tento závod byl z hlediska běhů nejúspěšnějším. Ve štafetách byla úspěšnější štafeta 4x60 m ve složení Suchánková-Gabrišková-Loukotková-Třísková. Dokončila závod v dobrém čase 32,92 sec. a byla celkově 4. Gabrišková a Suchánková společně s Fürstovou a Vysloužilovou běžely 4x300 m. Dosažený čas 3:20,97 min., vzhledem k mládí není špatný a celkově byl 8.nejlepší. V chůzi na 3000 m se s technikou zdárně prala Kateřina Matúšová. Její čas 21:26,15 min. sice není extra, ale přinesl družstvu 1 bod.

Ze skokanských disciplín obsadil Baník jen skok daleký. Nejdelší skok Veroniky Třískové byl dlouhý 488 cm. Škoda jen, že ve vyrovnané sérii nějaký skok „neulétl“.

Vrhačské disciplíny bývají trochu ve stínu běžeckých, pro družstvo Baníku však ´byly úspěšné. Linda Čechová ve vrhu koulí poslal náčiní těžké 3 kg do vzdálenosti 11,04 m a výsledkem bylo 3.místo. Celkově nejlepší disciplínou Baníku Byl hod kladivem. Linda Čechová zopakovala 3.místo z koule díky hodu dlouhému 35,27 m. Pátá byla Lucie Dedková, která se výkonem 31,31 m kvalifikovala na mistrovství ČR jednotlivců. Další bod přidala Aneta Harvilová ( 22,50 m).  Ta si spravila náladu 3.místem v hodu diskem v osobním rekordu 29,51 m. Její sestra Dominika byla osmá (23,54 m). K nim se přiřadila 9. Natálie Loukotková s hodem dlouhým 23,41 m. Dvě vyrovnané závodnice měl Baník v hodu oštěpem. Tentokrát si lépe vedla Natálie Loukotková. U jejího nejdelšího hodu naměřili rozhodčí 31,30 m a bylo z toho 4.místo. Lucie Dedková zůstala těsně za ní výkonem 30,65m a byla pátá.

Z přehledu je zřejmé, že vystoupení děvčat bylo úspěšné a konečný výsledek předčil očekávání. Celkově páté místo je velmi dobré a výkony pro některé závodnice příslibem. O tom svědčí konečná tabulka soutěže.