Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 19. dubna 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Nejlepším běžcem Tachovska

pro rok 2013 je Jan Flaks. ...

Po skončení Silvestrovského běhu ve Stříbře se statistik oddílu atletiky Baníku Stříbro Vladimír Sýkora mohl věnovat dokončení  bodování soutěže O nejlepšího běžce Tachovska.  Skončil seriál 20 závodů pořádaných v okrese Tachov do této soutěže započítávaných.  Vyhodnocení soutěže se v průběhu let stalo nedělitelnou součástí silvestrovských oslav běžců z celého okresu.  Letošní vyhodnocení se konalo v restauraci U Rumcajse v Těchlovicích. Předcházelo mu vyhodnocení mladých běžců v soutěži do 16 let. Vyhlašování se zúčastnil a ceny předával senátor a místostarosta města Stříbra Mgr. Miroslav Nenutil. Díky sponzorskému daru města také může probíhat tato soutěž v rámci celého okresu.

Soutěž O nejlepšího běžce Tachovska nabývá na popularitě. Právě skončeného 19. Ročníku se zúčastnilo 125 běžců všech kategorií. Potěšující je rostoucí počet žen. Podmínkou účasti v hodnocení soutěže je účast v minimálně 6 závodech. Toto splnilo 48 účastníků. Jediným závodníkem, který absolvoval všech 20 závodů je Jaroslav Vlasák. Úctyhodný výkon.  Specialitou této soutěže je porovnání výkonů jednotlivců na světový nejlepší výkon na dané trati a přepočet na body. Tím lze srovnávat výkony mladých s veterány. Dle součtu bodů v 14 nejlepších závodech se stanoví celkové pořadí.

V posledních letech se v popředí pohyboval Jan Flaks, několikrát i vyhrál. Vítězem se stal i v roce 2013, získal 10 439 bodů. Proti jiným rokům však bylo jeho vítězství těsné, protože Ivan David na druhém místě získal 10 336 bodů.  Nad 10 000 bodů se ziskem 10 069 bodů dostal ještě Josef Zíka, který obsadil 3. místo.

Velmi dobré jsou výkony, pokud jejich hodnota přesáhla 9 000 bodů. Podařilo se to pěti závodníkům. 4. byl Milan Šrámek (9 757,1 bodu), pátý Šůcha Václav (9 439,3 bodu), šestý Jaroslav Vlasák (9 412,3 bodu), sedmý Jiří Trávníček se ziskem 9 384,9 bodu.  Na osmé místo se prosadila první žena, Lucie Davidová.  Také ona pokořila hranici devíti tisíc bodů a to o 307,1 bodu.

Desítku nejlepších doplňují na 9. místě Petr Bukovjan (8 843,9 bodu) a desátý Stanislav Šrámek (8 838,5 bodu.)

Další ženou v pořadí byla Soňa Müllerová, celkově 18. Se ziskem 8 183 body. Jana Hrubá ziskem 8 058,2 bodu obsadila pomyslnou třetí příčku mezi ženami.

Po vyhlášení všech bodujících závodníků se konalo společenské posezení s občerstvením. Při něm závodníci probírali  chvíle, které při svém sportování prožili, a slibovali si odvety, při kterých soupeřům vrátí porážky a to již v dalším, 20. ročníku v roce 2014. Celá akce je tak nedělitelnou součástí oslavy Silvestra atletů, oslavou běhání.

Dne 06.01.2014:Ing. Vladislav Moravec