Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 29. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Štybar vyhrál Cyclocross Masters

Světová cyklokrosová špička se sešla v Hasseltu,

kde se jel v hale divácky vysoce atraktivní závod s názvem Cyclocross Masters. Hlavní závod mužů startoval až ve 20:50. Nejdříve se jela rozjížďka na 30 minut, ze které prvních 10 jezdců pak jelo finále A a druhých deset finále B. Vlastní závod skončil až před 23 hodinou a po něm následovala diskotéka.

Specialitou rozjížďky v hale bylo to, že kvůli stísněným podmínkám závodníci startovali bez kol a běželi si do depa pro kolo. V rozjížďce na 30 minut vyhrál Sven Nijs s nepatrným náskokem před Nielsem Albertem. Zdeněk Štybar porazil Klaase Vantornouta ve spurtu o třetí místo. Radomír Šimůnek a Martin Zlámalík se do první desítky nedostali a tak jeli finále B.

Finále se jelo "na odpadlíka". V cíli každého kola musel odstoupit ten, kdo projel jako poslední. Tento systém udržoval skupinu pohromadě a hnal závodníky zezadu dopředu, takže si rozhodně nikdo neodpočinul a v cíli každého kola se spurtovalo. Teprve když zůstali v závodě poslední tři závodníci, jelo se poslední kolo. Vyhrál Zdeněk Štybar před Nielsem Albertem a Svenem Nijsem. Pět tisíc lidí v hale nadšeně reagovalo na napínavou podívanou, kterou finálový závod nabídl.

Zdeněk jede v sobotu poslední závod "Erwin Bolt Uit" v Herentalsu u Erwina Verveckena, kterým se Ervin loučí s kariérou. V pondělí se pak vrací domů do Čech, kde se mimo jiné ve čtvrtek setká s příznivci na náměstí v jeho rodném Stříbře. V pátek pak letí zpět do Belgie, kde se zúčastní o víkendu akce pro fanoušky Restaurant day, který organizuje jeho belgický fan club. Pak by si už chtěl vzít dovolenou.