Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 27. dubna 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Baník jen remizoval s Blovicemi

V pozměněné sestavě a s dorostenci na lavičce nastoupili fotbalisté Baníku proti Blovicím.

Úvod zápasu přinesl opatrný fotbal na obou stranách. První šanci tak přinesl až přímý kop v 10. minutě, který zahrávali domácí hráči po faulu na R. Dyka. Pelán však poslal míč nad branku. Tentýž hráč se dostal k míči i o minutu později, jeho přízemní střelu však gólman Blovic Kotora se štěstím zlikvidoval. Zaváhání stříbrské obrany málem využili hosté ve 22. minutě, střelu blovického Žezuly však Kos vyrazil na roh. Následující minuty přinesly tlak domácích fotbalistů, který vyústil ve vedoucí branku, když se ve 28. minutě z úhlu trefil Pelán – 1:0. Baník i nadále pokračoval v aktivní hře, ale další pojistku nepřidal. Ve 38. minutě zatrnulo všem domácím příznivcům, když po souboji s Kosem zůstal ležet v pokutovém území útočník Blovic a hosté se dožadovali pokutového kopu. Rozhodčí však posoudil střet jako dovolený a hra pokračovala dál. Pěknou individuální akci předvedl stříbrský R. Dyk chvíli před přestávkou, jeho střelu však blovický Kotor nadvakrát zneškodnil.

Začátek druhého poločasu patřil hostům. Nejprve měli možnost přímého kopu, odražený balón se dostal k Soukupovi, který však nemířil mezi tyče. V 51. minutě nabídla stříbrská obrana hostům šanci vyrovnat, blovický Šneberk šel sám na Kosa, obešel ho, ale místo do prázdné branky poslal míč nepochopitelně vedle. Na druhé straně vystihl rozehrávku Blovic R. Dyk, dostal se však již moc blízko k brankáři, který mu znemožnil zakončit. Následující minuty přinesly šance na obou stranách, Pelán nejprve protáhl blovického brankáře, na druhé straně předvedl skvělý reflex Kos, když vyrazil hlavičku blovického hráče. Blovičtí hráči zahodili další šanci v 71. minutě. Po akci Heřmana se Šilhánkem, druhý jmenovaný v ideální pozici opět netrefil branku Baníku. Když na druhé straně domácí hráči nevyužili slibné šance ke vstřelení druhého gólu, přišla 3 minuty před koncem studená sprcha v podobě vyrovnávací branky. Uhlíř zbytečně poslal míč na roh, blovický Heřman vyskočil nejvýš a vyrovnal na 1:1. V 90. minutě si slabší chvilku vybral blovický brankář, když podběhl skákavý míč, ale svou chybu stihl ještě napravit a míč doběhl.