Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 29. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Mistrovství Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje

Dne 25. 5 2019 se v Písku uskutečnilo Mistrovství Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Ze stříbrského Baníku odcestovalo na závody 17 atletů a atletek.

Jako první se představil Štěpán Trávníček, který mezi muži v závodě na 800 m obsadil 6. místo s časem 2:05.48 min. V kategorii dorostenců si na stejné trati doběhl pro druhé místo Miroslav Gabriško, když cílem proběhl za 2:22.66 min. Michal Novák doběhl šestý (2:25.27 s)

Velmi úspěšná byla závodnice Denisa Hrušková. V hodu kladivem mezi dorostenkami získala 2. místo (41.89 m). Stejného umístění dosáhla i v hodu diskem, kde se jí podařil hod dlouhý 26.87 m. Denisa se dočkala i zlaté medaile, kterou získala ve vrhu koulí, kdy kouli dokázala poslat do vzdálenosti 11.76 m.

Velké zastoupení měl Baník ve sprinterských disciplínách. V běhu na 100 m v kategorii dorostenek se představily dvě závodnice. Andrea Gabrišková se svým časem z rozběhu (12.98 s) dokázala dostat do finále, ve kterém svůj čas o setinu sekundy vylepšila na 12.97 s a doběhla si tak pro celkové 7. místo. Šárka Vokrojová doběhla ve svém rozběhu třetí (13.19 s) a Veronika Třísková pátá (13.74 s). V kategorii žen startovala Kamila Všetičková, která se časem 12.72 s dostala do finále, kde obsadila celkové 6. místo (12.93 s). Tomáš Všetička doběhl ve svém rozběhu druhý (11. 78 s), čímž si zajistil místo ve finále, ve kterém si zaběhl osobní rekord (11. 54 s) a umístil se na celkové 8. příčce.

Na dvojnásobné trati se představila Daniela Fürstová, která vyhrála svůj rozběh s časem 26. 77 s. Daniela se ovšem blýskla i na trati 400 m, kde s přehledem vyhrála a doběhla si tak pro zlatou medaili (60. 92 s).

Na trati 400 m se představil i Jakub Davidík, který se dokázal dostat pod hranici 50 sekund a v novém osobním rekordu 49. 18 s si doběhl pro 1. místo mezi muži. Jakub zaostal jen kousek za limitem na Evropský olympijský festival mládeže 2019, který se letos koná v Ázerbájdžánu a jeho hodnota je 49. 11 s.

Dalšími sprinterkami, které se na 200m trati ukázaly byly Andrea Gabrišková (27.27 s) a Eva Suchánková (28. 28 s). V kategorii dorostenců startoval Tomáš Všetička, jehož čas 23.71 mu vynesl 6. místo. V mužském závodě startoval i Adam Matulka, který do cíle doběhl v čase 26. 29 s.

Adam se představil také v běhu na 1500 m, kde obsadil 7. místo (4:25.33 min). Stejnou trať absolvoval Jan Pergler, jehož čas 4:22.48 min mu stačil na 4. místo.
Na dvojnásobné trati startovala v kategorii dorostenek Ivana Kvasničková, která si doběhla pro 5. místo (15:03.19 min).

Ve skoku dalekém si nejlépe vedla Veronika Třísková, jejíž výkon 4.82 m stačil na 9. místo. Eva Suchánková výkonem 4.51 m obsadila 19. místo. Ve skoku vysokém se Šárka Vokrojová umístila na 9. příčce, když zdolala laťku ve výšce 1. 41 m. V další skokanské disciplíně, konkrétně v trojskoku žen, získal Baník bronzovou medaili zásluhou Veroniky Matulkové, která dolétla na hranici 10. 19 m. Veronika se představila také v oštěpu žen, kde svým výkonem 33. 64 m obsadila 5. místo.

Z Písku si Baník odvezl 3 zlaté medaile, 3 medaile stříbrné a 1 bronzovou.