Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 29. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Mistrovství Plzeňského kraje v atletice

Mistrovství Plzeňského kraje starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň.

Dne 17.2.2019 se v Praze ve Stromovce uskutečnilo Mistrovství Plzeňského kraje starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň. Stříbrská výprava se tentokrát již rozrostla a do Prahy odjelo celkem 45 závodníků z DDM Tachov a atletiky ve Stříbře, závodící pod jedním společným klubem TJ Baník Stříbro.

V kategorii starších žáků nejvíce excelovali Miroslav Houžvička na 60m v osobním rekordu 8,04s a bral bronz, v běhu na 150m si zaběhl taktéž osobní rekord 19,97s. Do finále na  60m se také probojoval Adam Fliegel v čase 8,29s. V delším sprintu na 300m si nejlépe vedl Ondřej Honzík, který proběhl cílovou čárou v čase 45,79s. V běhu na 800m startovali hned dva závodníci ze Stříbra, prvním byl Tobiáš Roháč, který si vylepšil osobní rekord o 6 vteřin na 2:25,55min. Následně si vylepšil osobní rekord ve skoku do dálky na konečných 478cm. Druhým půlkařem byl Jan Holub, který zaběhl 4 ovály za 2:30,42min. Teprve první halový závod v kariéře absolvoval Jiří Špiroch, který v běhu na 1500m obsadil 3. místo ve výborném čase 5:09,53min. Jediným zástupcem v běhu na 60m překážek, Ondřej Petrovič, si vylepšil osobní rekord na 11,41s. Jan Peterka, prvním rokem starší žák si posunul hranici osobního rekordu ve skoku do dálky na 494cm a 5m hranice si musí stále počkat. Ve vrhu koulí 4kg excelovat Adam Fliegel, kde výkonem 10,70m bral 4. místo.

Mezi mladšími žáky si nejlépe vedl Dominik Kučeřík, který prolétnul 60m v čase 8,92s a probojoval se do finále, kde se umístil na 5. místě. Dominik dále závodil v běhu na 800m, kde si vytvořil osobní rekord 2:44,52min. V běhu na 60m startovalo hned dalších 5 závodníků. Jan Karlík (9,71s), Matyáš Vosyka (9,73s), Michal Balín (9,97s), Antoním Molnár (10,13s) a Jiří Tesárek (11,47s). Jiří startoval i ve vrhu koulí, kde v osobním rekordu 6,59m obsadil 9. místo.

Mezi staršími žákyněmi je již velká konkurence, se kterou se poprala nejlépe Hana Kozlová. Hana si v běhu na 60m vytvořila osobní rekord na konečných 8,52s a ve finále obsadila 4. místo, když medaile byla jen o tisícinku rychlejší. Následně si osobní rekord vytvořila i na stejné trati s překážkami, který má nyní hodnotu 10,75s. Na 60m startovaly také Eva Svobodová (9,36s), Adéla Flašková (9,30s), Pavla Křížová (9,63s), Sabina Soustružníková (9,81s) a Natálie Lehocká (9,35s). Těsně pod hranici 3minut, konkrétně 2:57,40min se v běhu na 800m dostala Martina Záveská. Ve skoku do výšky nejvýše vyskočila Nikola Poláková, která za 136cm brala 7. místo. Jediná zástupkyně koulařského sektoru, Kateřina Košátková, překvapila a v osobním rekordu 10,18m si vyskočila na bronzovou bedýnku.

Tradičně nejnabitější kategorií byla kategorie mladších žákyň. Nejlépe si vedla vítězka 60m Tereza Záhořová, která se přiblížila ke svému osobnímu rekordu a vyhrála v čase 8,13s. Tento čas je třetím nejrychlejším v rámci celé České republiky. Na trati 150m si doběhla taktéž pro osobní rekord a s časem 20,23s brala stříbro. Na 60m dále startovala Vendula Staňková (9,30s), Markéta Andrlová (9,23s), Aneta Matúšková (9,69s), Valérie Hradová (9,98s), Lucie Danielová (9,77s), Zuzana Bednárová (9,95s) Anna Maščáková (11,28s), Tereza Horáčková (9,81s), Viktorie Lichá (9,23s) a Nina Tjunikovová (10,72s). Výborné výkony holky předvedly i v běhu na 150m. Hned 4 závodnice se ukázaly na trati 800M, nejlépe si vedla Barbora Nováková, která si doběhla pro osobní rekord 2:52,,72min, Aneta Matúšková taktéž 2:58,13min, Adriana Würknerová 3:04,81min a Nina Tjunikovová 3:15,92min. Jediná zástupkyně TJ Baník Stříbro na 60m s překážkami, Adéla Košátková, si doběhla pro stříbrnou medaili za čas 11,43s. Ve výškařském sektoru potvdila svou formu Viktorie Ulčová, která se poprvé přenesla přes již vysokou výšku 150cm a tím celou soutěž vyhrála o 14 centimetrů, tento výkon je 7. nejlepším v České republice. Ve vrhu koulí se představily dvě atletky ze Stříbra, Valérie Hradová, která obsadila výkonem 8,10m 4. místo a Kristýna Mužíková, která byla 8. ve finále za 7,53m.

Celý závod završila stříbrná medaile mladších žákyň ve štafetovém běhu 4x200m ve složení Lucie Danielová, Tereza Záhořová, Adéla Košátková a Viktorie Ulčová.