Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 25. června 2018 a svátek má Ivan
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czVýstavu ptactva si prohlédlo 80 návštěvníků.


V pátek a v sobotu se uskutečnila ve Stříbře 10. PROPAGAČNÍ VÝSTAVA OKRASNÉHO PTACTVA.

V novodobé historii stříbrského chovatelského spolku to byla již 10. výstava. Pamětníci si jistě vzpomenou na naše ptáčkaře - přítele Žůrka, Šlejtra, Svobodu, Klímu, Kastla a Řapka, kteří okrasné ptactvo povýšili nad chov užitkového hospodářského zvířectva, a jejich záliba je provázela po celý život.

 Současní chovatelé - přítel Fichtner, Stehlík, Švehla, Jarabica, R.Dostál, Vondra, Tikal, Kupec a Šedivý tak navázali na tradici a úspěšně pokračují v chovu nejen pro radost sobě, ale i návštěvníkům výstav.

 Jsme rádi, že nám Město Stříbro pronajalo prostory po STRABAGu. Máme kde pořádat členské schůze, setkání mladých chovatelů, burzy, zářijovou bodovací výstavu králíků, holubů a drůbeže doplněnou expozicí ptactva a nyní i výstavu ptactva. Naše ptáčkařské expozice totiž vystřídaly několik výstavních areálů – u kina v prostorách posilovny zápasníků, v tesko baráčku nad budovou jeslí, v prostorách u kaštánku před muzeem, za komerční bankou i ve třídách školní družiny základní školy na náměstí. Zdařilá výstava ptactva se uskutečnila i v Křížové chodbě muzea, pěknou expozici předvedli naši chovatelé i na Krajské výstavě v roce 2008, ve Stříbře v kasárnách.

 Chovatelé ze stříbrské organizace, kteří aktivně pomáhají i při výstavách králíků, holubů a drůbeže, prezentovali to nejlepší ze svého chovu na samostatné výstavě - výstava barevného peří je tak poděkováním za jejich celoroční snahu a práci, kterou věnují svému koníčku.        

Své odchovy předvedlo osm chovatelů ze Stříbra – př. Šedivý, R.Dostál, Jarabica, Tikal, Stehlík, Vondra, Kupec, Švehla a z Kladrubské ZO - př. Smrž a Burian.

Šestnáct voliér a čtyřicet klecí obsadilo 180 kusů malých, středních a velkých papoušků a droboť téměř ze všech světadílů.

EXPOZICE - VOLIERY

papoušek mniší, papoušek nádherný, rosela slámožlutá, papoušek zpěvavý, papoušek alexandřin, rosela pestrá, papoušek kouřový, alexandr velký, alexandr malý, papoušek královský

EXPOZICE - KLECE

papoušek Fišerův, papoušek vrabčí, papoušek neoféma tyrkysová, papoušíček šedokřídlý, holoubek diamantový, rýžovník šedý, korela straka, rosela pestrá, kakariki žlutý červenočelý, rosela pestrá gold mantel, neoféma modrohlavá, neoféma tyrkysová, papoušek zpěvavý, papoušek mniší, kanár, kanár červený, kanár žlutý mozaika, kanár žlutý, kanár červený mozaika, kanár barevný, rýžovník šedý, kanár harcký, andulka vlnkovaná, zebřička, chůvička japonská, stříbrozobka zpěvná 

V pátek dopoledne mohly využít školky a školy vstup na výstavu zdarma, odpoledne se již výstava otevřela pro veřejnost. Většina předvedených exponátů byla prodejná, a tak mnozí návštěvníci využili možnosti k doplnění chovů nebo zakoupení krmení.

ČESTNÉ CENY:

alexandr malý - př. M. Tikal

papoušek Fišerův - př. A. Stehlík

papoušek vrabčí - př. L. Jarabica

kakariki žlutý červenočelý - př. M. Vondra

kanár žlutý mozaika - př. J. Švehla

Výstava se konala pod patronací Ing. Václava Votavy.

Akce byla spolufinancována Městem Stříbrem.

 

 Do konce roku se chovatelé sejdou ještě dvakrát a to v sobotu 2. prosince 2017 na posledním letošním chovatelském trhu a v závěru roku na členské schůzi.  

Dne 12.11.2017:Zdeňka Kantová

Pro reakci na článek musíte být přihlášen

Publikování nebo šíření článků a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro