Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 24. dubna 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

FANTAZIE! NAŠI BANÍKOVCI JSOU DVOJNÁSOBNÍ MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY.

MČR v nohejbalu mladších žáků dvojic a trojic

O víkendu 17. 6. a 18. 6. pořádala TJ Avia Čakovice společně s ČNS Mistrovství České republiky v kategorii dvojic a trojic mladších žáků. Na tomto mistrovství si mladí nohejbalisté Baníku připsali, bezesporu, jeden z největších úspěchů v historii stříbrského nohejbalu. Ale pojďme se úspěšným víkendem probrat hezky po pořádku. SOBOTA - MISTROVSTVÍ ČR Dvojic. Do sobotního turnaje šli kluci ve dvou formacích. Za áčkovou sestavu nastoupil Lukáš Tolar společně s Pavlem Gaszczykem a béčko vyráželo do bojů v sestavě David Němčák a Ondra Tolar. Celkový počet sestav byl 18 dvojic a ty byly rozděleny do čtyř základních skupin po čtyřech a pěti sestavách. Obě naše dvojky byly nalosovány do pětičlenných skupin, ze kterých postupoval vítěz přímo do čtvrtfinále a týmy na druhém a třetím místě postupovaly do předkola vyřazovacích bojů. Áčko si celkem v klidu zajistilo postup z prvního místa ve skupině a mohlo se tedy připravovat v klidu rovnou na čtvrtfinále. Naše béčko chytilo bohužel dost těžkou skupinu, ale kluci se s tím poprali jako správní bojovníci a baníkovci. Po porážce od favoritů skupiny ze Vsetína a Modřic, porazili kluci TJ Peklo a těsně prohráli Českým Brodem 2:1 na sety. Díky porážce Vsetína, který prohrál v posledním utkání s TJ Peklo, kluci nepostoupili ze skupiny, ale hráli opravdu výborně, a ukázali, že nohejbal umí, Kluci z toho byli chvilku zklamaní, ale v klidu jsme si to vysvětlili, kde byly chybičky, a oba, jak Ondru, tak i Davida, musím za sobotu pochválit. Když jsem jim říkal, že jejich čas na mistrovstvích ČR ještě přijde, vůbec jsem netušil, jak je tento moment blízko, a že se tak stane hned v neděli, ale to bych předbíhal. Vraťme se vyřazovacím bojům v sobotu a k naší áčkové sestavě. Té byl ve čtvrtfinále přiřazen soupeř ze Žďáru nad Sázavou. Mladíčci ze Žďáru vzdorovali jen na začátcích obou setů a kluci si postup do semifinále v klidu pohlídali. Na řadě bylo semifinále a v něm čekal věčný rival ze Vsetína. Kluci nenechali nic náhodě a soupeře po bezchybném výkonu, hlavně v prvním setu, doslova vyhnali ze hřiště, a bylo jasné, že máme medaili. Finálový zápas proti Modřicím "B" byl jednoznačně vyvrcholením sobotního programu. Finále jsme začali dobře a dostali jsme se do trháku o tři bodíky a tento náskok jsme si pohlídali až do konce prvního setu - 10:6. Ve druhém setu ale modřičtí Míša Svoboda a Lukáš Čupera ukázali svoji kvalitu, po našem vedení 6:4, otočili vývoj setu až na 9:8 pro Modřice. Po vyrovnání na 9:9 se nám podařilo zachytit dvakrát soupeřův útok, ale ani jednou jsme si to nedokázali připravit a set jsme prohráli. Šlo se do třetího setu. Kluci byli dost rozhozeni a bylo třeba se hlavně uklidnit. Na štěstí na začátku třetího setu udělal soupeř dvě chyby a vedli jsme 7:5. Tento náskok jsme si pohlídali až do stavu 9:7 a po chycení útoku, Lukáš položil kraťas a mohly vypuknout neskutečné oslavy titulu MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY!!!!!! NEDĚLE - MISTROVSTVÍ ČR TROJIC Do neděle se přihlásilo 12 trojkových formací, které byly rozděleny do čtyř základních skupin po třech. Vítěz pak postupoval rovnou do čtvrtfinále a týmy ze druhého a třetího místa do předkola vyřazovacích bojů. Kluci nastupovali v sestavě - dva mistři ČR ze soboty (Lukáš Tolar, Pavel Gaszczyk) a na nahrávce se po setu střídali Ondra Tolar a David Němčák. Po hladkém vítězství ve skupině nad béčkem Karlových Varů a Čakovic jsme postoupili rovnou do čtvrtfinále. Čtvrtfinálový soupeř? Kdo jiný než Vsetín. Začátek čtvrtfinále nám moc nevyšel, kluci byli nervózní a dělali chyby hlavně v mezihře. Hru uklidnil paradoxně ten nejmladší na place a to sice Ondra, který svou parádní nahrávkou připravoval Lukášovi jednu pozici pro útok, lepší jak druhou. Druhý set už byl v naší režii, a v pohodě jsme dokráčeli do semifinále. Skvělý výkon Ondry rozhodl o tom, že jsem se rozhodl pro semifinále, postavit jeho jako hlavního nahrávače. David svou úlohu zvládal během turnaje také výborně, ale Ondra mněl prostě svůj den, a David to pochopil, a za to mu patří dík. V semifinále na nás čekal černý kůň turnaje z Modřic. Opět krásné semifinále, krásné souboje a parádní nohejbal. My jsme se opírali o výborné pole Pavla, luxusní náhru Ondry a Lukáš na útoku uklízel jeden balón za druhým. Tento výkon vedl k výhře 2:0 a bylo jasné, že to cinkne i v neděli. Finále nedělního turnaje obstaraly týmy ze Stříbra a ze Semil. V prvním setu jsme působili hodně nervózně, kluci neplnili, co jsme si řekli, a bylo to na naší hře znát. Po našem oddechovém čase se vše změnilo, a po druhé začal úřadovat Ondra, který začal své, o tři roky starší spoluhráče, uklidňovat a hecovat. Výsledkem bylo vítězství v prvním setu 10:8. Druhý set byl jak z učebnice nohejbalu. Fantastické pole Pavla Gaszczyka, bezchybná náhra malého Ondry, z které si Lukáš na saku dělal, co chtěl a sázel jeden bod za druhým. Výsledek? 10-2 a propukly oslavy druhého TITULU MISTRA REPUBLIKY!!!!!!!!!!!!!!! Co říct na závěr: Chtěl bych poděkovat klukům za vzornou reprezentaci stříbrského nohejbalu a naší TJ. Udělali jste obrovský úspěch, a toho je třeba si vážit. Dále bych chtěl poděkovat fanouškům a fanynkám, které nás doprovázeli, celé dva dny neúnavně fandili, a v poslední řadě se o nás starali. " Kluci, užijte si oslavy titulů, važte si jich, a pokračujte v započaté práci. Jste na správně cestě, a když budete dál pokračovat, nezpychnete, a budete tento sport nadále milovat, věřte, že se vám dál budeme rádi věnovat, radit a pomáhat".

Vaši hrdí trenéři Petr Tolar a Miroslav Nozar.