Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 18. dubna 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Jakub Davidík má další český rekord, tentokrát na 1500 metrů

Úspěchy našich atletů

Stříbro – V sobotu 20. 5. 2017 se skupinka stříbrských atletů vydala poměřit síly se svými vrstevníky z Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje do Českých Budějovic na Mistrovství Plzeňského – Karlovarského a Jihočeského kraje. Ani v nabitém startovním poli se atleti Baníku neztratili.

Největším úspěchem byl národní rekord stále ještě žáka Jakuba Davidíka na 1500 metrů. Časem 4:00,71 dokázal zvítězit v kategorii mužů a splnit limit na Evropský olympijský festival mládeže, který se koná 23. až 29. července v Maďarsku. Stávající národní rekord překonal o neuvěřitelných 6 vteřin.

Další úspěchy a cenné kovy se sbíraly hned v několika disciplínách. Nejhojnější zastoupení měl hod diskem. Zvítězila Michaela Londová výkonem 25,10 m, další v pořadí byla Aneta Harvilová výkonem 23,50 m, těsně pod stupni vítězů skončila Lucie Dedková (22,50 m), Dominika Harvilová (19,30 m) a Hana Vargová (18,05 m).

V závodě na 100 m obsadila Kamila Všetičková druhé místo časem výborným časem 12,32, který bohužel znehodnotil nepovolený vítr do zad. Na stejné pozici skončila i na 200 m v čase 25,48. Aneta Bláhová doběhla ve svém rozběhu čtvrtá s časem 28.51.

Závod na 1500 m dorostenců ovládl Štěpán Marek, který zvítězil s časem 4:30,94, těsně na medaili nedosáhl Adam Matulka, který doběhl v čase 4:52,36.

Další zlato Baník přebíral v závodě na 800 m dorostenců, kde Ondřej Steiner zvítězil v novém osobním rekordu 2:05,59. Bronz získal Marek Vyšín ve skoku dalekém za výkon 5,61 m.

Čtyři zlaté, tři stříbrné a jedna bronzová medaile byly pro oddíl atletiky TJ Baník Stříbro, který reprezentovala výprava složená pouze z žáků a dorostu, zaslouženou odměnou za poctivou práci trenérů a jejich svěřenců.

Dne 16.06.2017:Ing. Miroslav Klauber