Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 25. dubna 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Šňůra dobrých výsledků atletů Baníku Stříbro se natahuje

Poprvé v historii se do Mistrovství Čech ...

družstev žactva probojovala družstva žákyň a žáků Baníku Stříbro. Žáci měli za soupeře týmy ASK Slavia Praha, AC Sparta Praha, AC Slovan Liberec, AC Mladá Boleslav, AK Škoda Plzeň, Atletika Litvínov, USK Provod Ústí nad Labem, Union Cheb. Odjížděli s nadějí na postup do celostátního finále, kam postupovala 3 nejlepší  družstva a chtěli se o postup poprat. I když se to nakonec nepodařilo, Baníkovci do posledních štafet o postup bojovali.

Nejvíce bodů pro družstvo vybojoval Marek Vyšín. Jeho nejlepší disciplínou byl vrh koulí. Marek jej vyhrál vrhem dlouhým na hranici 12,96 m. Dařilo se mu také v dálce, i když sám spokojený nebyl. Výkon 577 cm však přinesl 4. místo a 7 bodů. Trochu lepší výsledek očekával v hodu oštěpem. Malý počet tréninkových pokusů předznamenal nevyrovnanost v technice a hod 42,48 m zůstal za osobním rekordem. S 5. místem a 5 body to znamenalo celkový zisk 24 body.

Druhým nejúspěšnějším závodníkem dle získaných bodů byl Jakub Davidík. Tento běžec středních tratí disponuje také velmi dobrou rychlostí. To potvrdil v běhu na 300 m výkonem 37,71 sec. a ziskem 8 bodů za 3. místo. Svoji suverenitu v běhu na 800 m v letošním roce potvrdil vítězstvím i v těchto závodech v čase 2:08,10 min., v závodě běženém jen na vítězství. Další body přidal ve štafetě 4x60 m.

Další výrazný zisk bodů přidal Ondřej Steiner. Jeho skladba disciplín byla pestrá a v každé bodoval. Nejvíce bodů získal v běhu na 1 500 m za 5. místo v čase 4:44,57 min. Dvě šestá místa získal v technicky náročných disciplínách. První v běhu na 100 m překážek za čas 15,10 sec. Velmi dobře si vedl ve skoku o tyči, výkonem 250 cm získal 5 bodů.

Mimo těchto závodníků však podali dobré výkony i další. Baník ovládl běžecké střední tratě. Štěpán Marek vyhrál běh na 1 500 m rovnoměrným tempem a delším finišem v čase 4:31,8 min., čtvrtým v této disciplíně byl Adam Horník (4:38,26 min.). V běhu na 3 000 m dominoval Štěpán Trávníček, zaběhl tento nejdelší závod v čase 11:06,52 min. Dobře mu sekundoval Adam Matulka na druhém místě výkonem 11:22,52 min.  Dobré vystoupení běžců završil 6. místem v běhu na 1 500 m překážek Radek Andrle. Tento nejtěžší běžecký závod zvládl velkou bojovností, dokončil v čase 5:58,44 min.

Ve vrhačských disciplínách Marka Vyšína doplnil Michael Rubáš, který jej v hodu oštěpem předčil, na 3. místo potřeboval hod dlouhý 43,08 m. Ve vrhu koulí další bodový zisk přinesl Milan Popovič. Výkon 10,90 znamenal 6. místo. O stupínek byl horší v hodu kladivem (29,20 m). 5 bodů získal za svůj výkon v běhu na 3 000 m Miroslav Gabriško.

Tři družstva měla naději na postup, vítěz byl jasný. O třetím postupujícím měly rozhodnout štafety. Nejprve se běžela štafeta 4 x 60 m. Baníkovská ve složení Sitay-Davidík-Všetička M-Popovič zaběhla dobře, kvalitní čas 29,81 sec. vedl k zisku 6 bodů za 5. místo. Na řadu přišly štafety 4 x 300 m a také v nich byla štafeta ve složení Marek-Rubáš-Trávníček-Suchý pátá. Ani tyto dobré výsledky však na postup nestačily, soupeři nasadili více štafet a postoupili. Jak těsné to bylo, ukazuje závěrečná tabulka.