Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 19. října 2018 a svátek má Michaela
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czMama


malá vánoční povídka

Ten starobylý oprýskaný kostel jakoby ani nepatřil do 21.století. Jeho mohutná barokní kopule se vznášela nad krajinou již několik staletí, stejně jako prosincový sníh..

..ta malá slečna, nemohlo jí býti více nežli rok a půl, vesele cupitala vedle svého velikého táty, šťastná a veselá, jak jen malé dítě maje mamku a taťku může být. Aniž by si to tak nějak uvědomovala bylo to pro ni to nejdůležitější. Mama a tata. Ano, jen několik slov, mama, tata, Pepi, hopy.. však to znáte Vy, kteří tyhle krásná stvoření, zázraky našeho vesmíru právě chováte,nebo jste je již vychovali.Ten povědomý pocit sounáležitosti s blízkou osobou, to jemné předivo emocionálních pavučin, jež formují dušičku nového človíčka do tří let věku..

Holčička pobíhala, pořád na něco ukazovala, viditelně nebyla na tý louce okolo kostela poprvé,vobčas zatahla taťku za ruku.Hafi..ano tam je pejsek tak pojď, jdem se podívat ještě na schodiště, povídá zjihlým hlasem tata, sledujíce chápavý pohled malé batolecí slečny, jež na něj koukla těma svejma velkejma mandlovejma očkama. Museli obejíti celý ten velikánský středověký kostel, vlastně byla docela zima a začalo taky foukat. V  tom pozdním prosincovém odpoledni se začalo rychle smrákat..

Už byli kousek od  starýho schodiště, když se malé stvořeníčko náhle zastavilo a němě ukazovalo ke kostelní zdi..

Taťka se vohlédl, už se těšil na podvečerní horkou kávu, ta malinká tam stále stála a němě uklazovala k zemi.

U kostela někdo odložil malinkatý oprýskaný betlém, vlastně  takovoutu betlémskou miniaturu, Ježíška v jesličkách, pannu Marii a Josefa.. Ta malinká ukazovala na ten betlémek stojíce jako u vytržení, pak najednou přišla blíž a ukázala malou zkřehlou ručkou na pannu Marii... mama.. mama... .

 Dne 25.12.2017:Jan Picka

Pro reakci na článek musíte být přihlšen


Publikování nebo šíření článku a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro