Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 29. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Jakub Davidík bronzový na Evropském olympijském festivalu mládeže v novém národním rekordu

24.-29.7.2017 se konal v Maďarském Györu Evropský olympijský festival mládeže. Náročná nominační kritéria Českého olympijského výboru splnilo dohromady 16 českých atletů, mezi kterými byl i stříbrskýžák Jakub Davidík. Jakubovi se toto podařilo přesto, že věkem ještě stále patří do žákovské kategorie a soutěžili zde soupeři o rok starší.  V pátek 28.7.2017 se běžely rozběhy na trati 800m dorostenců, kde Jakub dokázal s přehledem vybojovat přímý postup z druhého místa v čase 1:54.25.

Druhý den se jako poslední atletická individuální disciplína her běžel finálový závod na 800m, ve kterém nechyběl ani Jakub Davidík, nejmladší ze startovního pole. Jakub postoupil do finále s druhým nejrychlejším časem. Po startu udal neskutečné tempo ruský závodník Zorin, který si ale nedokázal rozvrhnout své síly a 200m před cílem ho předběhla tříčlenná skupinka, která bojovala o olympijské zlato. Součástí této skupinky byl i stříbrský závodník. Jakub v cílové rovince bojoval o stříbrnou pozici s rumunským závodníkem, který ho nakonec porazil o pouhou desetinu sekundy. Jakub v této velké konkurenci obsadil vynikající třetí místo v novém národním žákovském rekordu 1:51.53. O  výjimečné hodnotě toho výkonu svědčí to, že znamená neskutečné 4. místo v Evropských tabulkách kategorie dorostenců.